Panelové ploty sú kombináciou pevnosti, moderného dizajnu a jednoduchej montáže. Tieniaca sieť na zváranom plote je aj garanciou súkromia.
Na ohradenie pozemkov rodinných domov, záhrad i firemných areálov sa najčastejšie využívajú 4-hranné pletivá, zvárané pletivá v rolkách a panelové ploty. Každý z uvedených variantov má svoje výhody i nevýhody.
Oplotenie zo 4-hranného pletiva má univerzálne použitie a je ekonomicky výhodné. Poplastované zvárané pletivá v rolkách sú k dispozícii s 15-ročnou zárukou, predávajú sa v rôznych stupňoch pevnosti a v závislosti od toho aj vo viacerých cenových kategóriách. Plotové dielce charakterizuje moderný vzhľad, nenáročná montáž a vysoká pevnosť. V rámci ponuky oplotenia predstavujú jeden z najkvalitnejších variantov.
Výhody a nevýhody plotových panelov
Oplotenie pozemku musí spĺňať niekoľko dôležitých funkcií. Za najdôležitejšie sú považované tri, a to ochranná, dekoratívna a estetická. To znamená, že pletivo chráni pozemok zvnútra i zvonku, musí dobre vyzerať a ladiť so svojím okolitým prostredím.
Ak hľadáte oplotenie pozemku, ktoré je kvalitné, vysoko odolné voči poveternostným vplyvom, pevné, ľahko sa inštaluje a má univerzálny vzhľad, panelové ploty sú ideálnou voľbou.
Panelové ploty sú zvárané dielce so šírkou 2,5 metra v rôznych výškach, veľkostiach oka, farbách a hrúbkach drôtu.
Výhody panelového oplotenia
Vysoká kvalita, dlhá životnosť a bezúdržbovosť
Ak riešite otázku, kedy a prečo sa rozhodnúť pre oplotenie pozemku plotovými panelmi, v prospech zváraných dielcov hovorí ich kvalita a vysoká odolnosť voči poveternostným vplyvom.
Zvárané panely sa vyrábajú v dvoch najkvalitnejších antikoróznych úpravách, konkrétne zo žiarového zinku alebo v kombinácii pozinkovania a polyesteru. Okrem toho životnosť bezúdržbových plotových panelov ovplyvňujú aj ďalšie faktory, ako priemer drôtu, veľkosť oka, dĺžka panela, počet prelisov, počet úchytov a veľkosť profilu, resp. hrúbka steny stĺpika.
Rozumná cena
Na trhu je niekoľko typov plotových dielcov. Napríklad plotové dielce Fénix majú výšku 123 cm, veľkosť oka 200 x 55 mm a hrúbku drôtu 4 mm. Tieto parametre ich predurčujú k tomu, že tvoria pevné oplotenie a zároveň majú najnižšiu ekonomickú náročnosť. Keď si priplatíte, môžete mať pozemok s veľkým psom oplotený napríklad plotovými panelmi Delfín, ktoré disponujú hrúbkou drôtu 5 mm.
Nenáročná montáž
V prospech plotových panelov pri výbere typu oplotenia rodinného domu alebo firmy hovorí aj ďalšie plus, ktorým je jednoduchá montáž. Plotové dielce sa osádzajú pomocou úchytiek pod prelisy panela. Samozrejme, okrem toho spodného. V prípade nerovnomerného terénu sa odporúča použiť dlhší stĺpik.
K jednotlivým typom plotových dielcov si vyberáte stĺpiky podľa toho, či preferujete ekonomický variant oplotenia, alebo pevnejšie varianty.
V porovnaní s pletivom v rolkách je výhodou plotových panelov aj to, že keď sa niektorý zo zváraných panelov poškodí, jednoducho a rýchlo ho vymeníte za nový.
Nevýhody panelových dielcov
Univerzálny vzhľad
Panelové dielce charakterizuje univerzálnosť, čiže sa rovnako hodia na oplotenie pozemkov rodinných domov, firiem, areálov či stavebných pozemkov.
Ak hľadáte štýlové oplotenie pozemku a súkromie, budete musieť z nevýhody urobiť výhodu a panelový plot vylepšiť. Dobrou voľbou sú popínavé rastliny, ako napríklad brečtan, pavinič či zemolez.
Viac súkromia získate ak sa na panelové ploty inštaluje tieniaca sieť. Tieniace pásy sú elegantné a stabilné. Ochránia pozemok pred zvedavými pohľadmi okoloidúcich, pred prachom z okolitého prostredia a zároveň poskytujú tieň rastlinám v záhrade.