Starostlivosť o domácnosť nie je vždy jednoduchá a bez pomocníkov v podobe elektrospotrebičov a kvalitných čistiacich prostriedkov by bola ešte náročnejšia. V súčasnosti je už úplne bežné, že na pultoch predajní nájdeme nielen tzv. univerzálne čistiace prípravky, ale aj prípravky špeciálne určené na rôzne druhy povrchov, materiálov a rôzne typy znečistenia, napr. na vodný kameň, hrdzu či plesne. Nie je preto žiadny dôvod použiť univerzálny prípravok na čistenie fasády a tým riskovať jej trvalé poškodenie.

Každý, kto absolvoval rekonštrukciu alebo výstavbu domu, veľmi dobre vie, aká finančne nákladná je práve finálna úprava fasády od zateplenia až po omietku. Prečo teda hazardovať s takouto investíciou? Len preto, aby sme na čistení fasády ušetrili? Fasáda domu, rovnako ako aj ostatné časti každej nehnuteľnosti, potrebuje adekvátnu starostlivosť, a to predovšetkým špeciálny prípravok na čistenie fasády a odborné prevedenie celého procesu údržby.

Chémia na čistenie fasád – len z rúk odborníkov

Problémy s fasádou môže spôsobiť aj použitie rôznych chemikálií, ktoré nie sú určené špeciálne na fasády. Stáva sa to napríklad v prípade znehodnotenia fasády grafitmi, kedy pokusy o ich neodborné odstránenie môžu narobiť viac škody ako osohu. Striktné „nie“ platí tiež pre odstraňovanie nánosov plesní a rias na fasáde svojpomocne a s chémiou na čistenie fasád, ktorá je bežne dostupná v obchodoch. Ak má byť chémia na čistenie fasád naozaj účinná a bezpečná, tak jedine tá z rúk odborníkov. Iba profesionálne čistenie fasád je zárukou toho, že bude použitá vhodná chémia aj postup čistenia.

Aký prostriedok na čistenie fasád používajú profesionáli?

Zaujíma vás, aký prostriedok na čistenie fasád teda používajú profesionáli a čím je špecifický? Celý proces čistenia zahŕňa nielen správny technologický postup, ale aj použitie špeciálneho prostriedku na čistenie a dezinfekciu fasád. V našom prípade ide o Valmax ® PLUS, ktorý už po krátkom pôsobení dokáže rozpustiť rôzne nečistoty, vrátane škodlivých plesní a rias. Pôsobí do hĺbky pórov, no zároveň je šetrný k fasáde. Navyše, po vyčistení používame aj špeciálny ochranný prostriedok Valmax® proofing.