Existuje veľa leteckých športov, ktoré môžu vyskúšať aj laici. Jedným z nich je paragliding. Paragliding je možné kúpiť ako darček k sviatku alebo si urobiť radosť a kúpiť zážitkový darček pre seba. Na Slovensku nájdete veľa lokalít, kde sa paraglidingu venujú a lety organizujú pravidelne. Je veľká pravdepodobnosť, že sa vám tento šport extrémne zapáči. Prinášame vám prehľad 5 dôvodov, prečo paragliding stojí za to.

1. Nenáročný a zábavný šport

Paragliding je nenáročný šport, ktorému sa môže venovať každý bez rozdielu veku a pohlavia. Na paragliding potrebujete špeciálny paraglidingový klzák a trochu odvahy. Prvé lety môžete absolvovať ako zážitkový darček s inštruktorom. Po získaní praxe sa dá paraglidingu venovať samostatne. Nájdite zaujímavé miesto na kopci a užite si nádherné výhľady.

2. Zdravie pre telo i dušu

Paragliding je outdoorový šport. Každý šport, ktorý sa dá robiť vonku prináša benefity vášmu zdraviu. Vďaka zábave si ani neuvedomíte, že trénujete hornú časť tela. Najväčšie prínosy má paragliding pre vaše psychické zdravie. Vo výške si prečistíte hlavu, odreagujete sa, nájdete rovnováhu a zlepší sa vám nálada. Všetky uvedené benefity majú priaznivý vplyv na celkovú imunitu organizmu.

3. Formovanie tela

Počas paraglidingu dostáva zabrať predovšetkým horná časť tela, ale priaznivé zmeny zbadáte aj na strede tela t.j. na brušných svaloch. Pri zmene smeru musíte ovládať krídlo, na ktoré pôsobí protiprúd vzduchu. Bojovať s vetrom dáva svalom zabrať viac ako posilňovanie. Pri otáčaní a udržiavaní rovnováhy sa do pohybu zapája tiež stred tela. Získať stabilitu a udržať smer je pre svaly dobrým tréningom.

4. Budovanie sebavedomia

Prekonať sám seba vám dodá sebavedomie. Každý zážitok v oblakoch, dokonca aj pohodový let balónom, vás posunie vpred. Zistíte, že limity sú len vo vašej hlave a svet z výšky uvidíte úplne inými očami. Zrazu zistíte, že život nie je len o práci a stereotype. Odvážiť sa spraviť niečo nové je povznášajúci pocit.

5. Nové emócie

Paragliding prináša celú studnicu emócií. Najsilnejší je pocit slobody a odpútania od problémov. Kto sa venuje paraglidingu, ten netrpí depresiami a ani stresom. Vďaka paraglidingu si môžete každý deň užívať výhľady na prírodu a uvedomiť si, aký je svet krásny.