Pre mnohých ľudí znamená tepovanie len odstránenie škvrny, ktorá sa spravila z kávy alebo džúsu. Tepovanie nie je len o estetike ale prináša so sebou benefity, o ktorých mnohí ľudia ani netušia. Postupne si ich predstavíme.

Zneškodnenie špiny

Toto je najčastejší dôvod, prečo si ľudia dávajú pretepovať svoje koberce, sedačky, čalúnenie, matrace alebo interiér automobilu. Je to najviac viditeľná „rana“, ktorá doslova bije do očí pri každom pohľade. Čím dlhšie odstránenie špiny odkladáte, tým je proces tepovania náročnejší a zdĺhavejší.

Odstránenie prachu

Na rozdiel od škvŕn a nečistoty, je prach tak malý, že ho voľným okom takmer nevidíte. Z optického hľadiska je to výhoda ale prach má silu spôsobiť dýchacie problémy, alergie alebo kožné reakcie. Je potrebné si uvedomiť, že či sa jedná o matrac, sedačku, či poťahy v aute – všetko sú to miesta, kde trávite minimálne 8-12 hodín denne.

Zničí mastnotu

Mastné škvrny vznikajú buď na miestach, kde človek leží ( väčšinou opierky hlavy) alebo kde dôjde k malej nehode (zväčša je pôvodcom jedlo). V oboch prípadoch sa jedná o druh znečistenia, ktoré ide bežnými prostriedkami odstrániť len s veľkou námahou bez istoty úspechu. Tu je potrebné vždy zvoliť správny postup, pretože agresívne čistiace prostriedky môžu poškodiť štruktúru alebo farebnosť materiálu.

Eliminuje chlpy zvierat

Čím štruktúrovanejší materiál , tým horšie sa chlpy z koberca alebo poťahu odstraňujú. Bežný vysávač odstráni chlpy len povrchovo. Práve v tomto momente nastupuje na scénu výkonný tepovač, ktorý vytiahne aj tie najskrytejšie zvieracie chlpy.

Oživí farby

Je až neuveriteľné, ako sa dokáže zmeniť sýtosť farieb po odbornom tepovaní. Stačí zvoliť správny postup a čistiace prostriedky a pod rukami profesionála sa sedačka vzhľadom prenesie o pár rokov späť.

Ušetrí rodinný rozpočet

Mnohé sedačky alebo koberce u našich zákazníkov boli už na vyhodenie. Práve tepovanie im vdýchlo nový život. Nákup nového koberca alebo sedacej súpravy sa tak oddialil na neskôr.

Tepovanie má zmysel len, ak je robené šetrne, profesionálne a najmä pravidelne.

Tepovaniu v Žiline a okolí sa už niekoľko rokov venuje slovenská jednotka na trhu – firma Tepujem.sk. Vďaka skúsenostiam a vybaveniu dokážu vytiahnuť zažratú špinu a zmeniť tak vašu sedačky, matrac, či koberec na nepoznanie. Presvedčte sa sami vo fotogalérii na ich stránke.