Väčšina mužov si na módu nepotrpí a ich šatník vyzerá veľmi skromne. Existujú dokonca typy mužov, ktorí sa vedia počas celého roka obliekať do maximálne 10 kúskov oblečenia. Na druhej strane sú fashion maniaci vlastniaci väčšie množstvo oblečenia ako nejedna dáma. Je jedno do akej skupiny mužov patríte, ale dobre padnúca mikina nemôže vo vašom šatníku chýbať.

Mikiny sa nosia už 90 rokov

Pánske mikiny sa objavili na módnom trhu v roku 1926. Zásluhu na ich zviditeľnení po celom svete mal americký futbalový hráč Benjamin Russell. Benjamin mal plné zuby nepohodlných dresov, a preto si sám navrhol nový bavlnený tréningový dres. Jeho nápad bol naozaj famózny a skvele vyzerajúce mikiny sa postupne začali nosiť nielen v športových kruhoch. O pohodlné mikiny bol tak enormný záujem, že si Russel založil v roku 1930 firmu s názvom Russell Athletic a začal produkovať tento pohodlný kúsok oblečenia vo veľkom. Pôvodne boli mikiny vyrábané bez kapucne s pevným viazaním na zachytenie potu. Postupne sa začali vyrábať modely s rôznym tvarom otvoru na hlavu a popularitu získavali taktiež mikiny s kapucňou. Mikiny nikdy nevyšli z módy a dnes sa nosia nielen ako športové oblečenie, ale aj na bežné nosenie a dokonca do spoločnosti.

Vyberte si najpohodlnejší kus oblečenia

Mikiny sa síce vyrábajú v nadrozmerných veľkostiach a sú dostatočne voľné, ale napriek tomu by ste si ich mali vyberať s ohľadom k vášmu typu postavy. Páni so štíhlou postavou, ktorí potrebujú vizuálne dodať objem vrchnej časti tela, by sa mali vyhnúť tmavým farbám a príliš obtiahnutým strihom. Takýto muži si môžu dovoliť nosiť vzory a nápisy. Nejaký ten kilogram vám pridajú materiály akými sú fleece alebo bavlna. Ak vaša postava pripomína mohutné telo medveďa, obliekajte sa čo najčastejšie do čiernej alebo tmavomodrej farby. Vyhnite sa príliš veľkým rozmerom. Kilá týmto spôsobom neskryjete, ale naopak vám dodajú zbytočný objem navyše. Opticky vás zúži dlhší lem okolo krku alebo nižšie umiestnené zapínanie. Zoštíhľujúci efekt majú aj zvislé pásiky. Mikiny na všetky typy postavy nájdete na stránkach internetového obchodu Bolf.sk. Ešte jedna dobrá rada. Nikdy sa nezabúdajte pred nakupovaním zmerať a riadiť sa podľa veľkostných tabuliek konkrétnych obchodov. Toto pravidlo platí hlavne pre veľmi vysokých alebo veľmi nízkych pánov.

Na čo ešte myslieť pri výbere mikiny

Pri kúpe mikiny sa sústreďte taktiež na strih a na použitý materiál. Mikiny sa najčastejšie vyrábajú z bavlny alebo polyesteru. Prvý menovaný materiál je mäkký a veľmi príjemný na nosenie. V prípade, že si vyberiete bavlnenú mikinu s prímesou polyesteru, získate pevný kus oblečenia bez rizika žmolkovania a straty farby. V zime vás perfektne zahreje fleecová mikina zo stránky Bolf.sk, ktorá je veľmi pohodlná na každodenné nosenie. Mikiny sa vyrábajú v klasickom strihu t.j. sa prevliekajú cez hlavu alebo sa zapínajú zipsom, gombíkmi či háčikmi. Dôležitý je aj výber farby. Klasikou je čierna, hnedá alebo sivá. Pre odvážnejších odporúčame vyskúšať nosenie mikiny pestrých farieb. Modrá alebo zelená vyzerajú dokonale na každom pánovi. Jednotvárnosť a uniformitu rozbijete mikinou s potlačou.

Všetky typy mikín pod jednou strechou

Ak túžite po naozaj pohodlnej a kvalitnej mikine, navštívte stránky internetového obchodu Bolf.sk. Nadšenie pre módu a snaha o predaj oblečenia s jedinečným charakterom priviedla firmu Bolf.sk až k založeniu vlastnej značky pánskeho oblečenia. Osobným prístupom a najkvalitnejšími produktmi sa Bolf.sk dostal do povedomia módneho priemyslu ako dôveryhodná značka prinášajúca originálne kúsky oblečenia. Zákazník a jeho spokojnosť sú na prvom mieste pre celý tým firmy Bolf.sk.