Hliník sa v dnešnej dobe stal prvotriednym materiálom pre okenné rámy, pričom hliníkové okná sa používajú predovšetkým na komerčné a bytové projekty. Aké sú hlavné výhody hliníka, ktorý je najpoužívanejší v stavebníctve?

Odolnosť a sila hliníka je ohromujúca

Krásna „vec“ na hliníku je to, že je super pevný, čo znamená, že sklo drží na mieste lepšie ako trebárs bežný plast a iné materiály. Napriek svojej veľmi nízkej hmotnosti sú hliníkové rámy veľmi silné. Dajú sa ľahko manipulovať, čo z nich robí ideálnu voľbu vtedy, ak máte okná, ktoré sú nezvyčajného tvaru. Pevnosť hliníkových rámov znamená aj to, že môžu byť štíhlejšie ako drevo alebo plast, čo poskytuje viac priestoru na zasklenie a tým aj viac svetla.

Hliník je ideálny na výmenu starých oceľových rámov

Ak máte oceľové okenné rámy, nahradenie hliníkom je tou pravou voľbou! Získate tak lepšiu a spoľahlivejšiu alternatívu, čo koniec koncov vedie k maximálnemu komfortu.

Prvotriedna flexibilita

Hliník môžete ohýbať podľa svojich potrieb, čo znamená, že len tak ľahko ho nezlomíte. Dokonca hliníkové oknáhliníkové dvere je možné vybrať z viacerých farebných škál a možností, vďaka čomu si príde na svoje aj náročný klient.

Jednoduchá údržba, ktorú hravo zvládnete aj vy

Ak chcete, aby sa rámy okien „zosúladili“ s celkovou schémou vonkajších dekorácií, môžete zvoliť hliníkové rámy s práškovým nástrekom, ktoré sú k dispozícii v širokej škále farieb. Práškovo lakované rámy nepotrebujú maľovanie a farba nezmizne, čo z nich robí ideálnu voľbu. Netreba zabúdať na to, že o hliník sa nemusíte špeciálne starať, keďže vám postačí mydlová voda a utierka, ktorou pretriete prípadné nečistoty. Tak čo poviete, budú hliníkové vchodové dvere súčasťou aj vašej domácnosti? Veď do kvality sa oplatí investovať, no nie?