Poznáte to. Plánujete kúpiť auto. Ešte ste sa nerozhodli, či nové alebo ojazdené. Stavíte sa v autosalóne, potom v autobazáre. A všade na vás tlačia. Online autobazár má mnoho výhod. Nakupujete kedy chcete, vyberáte ako dlho chcete, máte možnosť porovnávať i sa pýtať na názor známych. Skúste ten na Inzercia.sk.

Predajcovia ojazdených automobilov často varujú pred nákupom automobilu od neznámeho majiteľa. Veľmi často však práve cez online autobazár nájdete kvalitné autá vo výbornom stave. Od prvého majiteľa, s garážovaným automobilom.

Tip: Pozrite sa na osobné autá na predaj na Inzercia.sk.

Na čo si dať pri nákupe auta z bazáru pozor?

Nie príliš vypovedajúci je stav tachometru

S tachometrami sa podvádza. Pýtajte si servisnú knižku a pozrite sa, či bolo auto pravidelne servisované a kde. Optimálne je, ak prešlo autorizovanými servismi pre danú značku. Posudzujte vždy skutočný stav automobilu. Môžete si k tomu prizvať aj odborníka.

Nenadchnite sa pre luxusné značky

Nájdete v bazáre staršie BMW za perfektnú cenu? Počítate ale s tým, že aj tieto značky potrebujú servisovať a aj im sa opotrebovávajú súčiastky. A nič z toho nie je lacné. Pokiaľ ste pred tým chodili do servisu so škodovkou, po návšteve servisu s BMW zažijete skutočný šok. Aj náhradné diely bazár síce ponúka lacnejšie, ale budete si ich vedieť vymeniť?

Auto z bazáru má byť od bežnej značky, bežného typu a nie zbytočne pretechnizované. Práve tieto nesprávne voľby prinášajú novým majiteľom ojazdených áut najväčšie problémy. Často nemajú na drahé opravy, nikto sa do týchto opráv nechce púšťať. Auto sa tak môže stať rýchlo nepojazdným, alebo ho budete môcť využívať len bez tých benefitov, kvôli ktorým ste si ho kupovali.

Nekupujte ojazdený automat

Aj keď sa naň možná tešíte a aj manželke doma žiaria oči, automatická prevodovka je na opravu hodne drahá. A že sa problémy s ňou objavia, s tým rozhodne počítajte. Automat voľte len pri novších autách, nie starších než tri roky.

Nedajte za auto všetky peniaze, ktoré máte

U ojazdeného automobilu je nutné počítať s tým, že sa objavia problémy. A nemusí to byť tým, že by o nich predajca vedel a tajil ich pred vami. Staršie auto je ako starší človek. Doktorovi sa proste nevyhne. Stajne tak ako auto servisu.

A aké autá máme najradšej?

Aj keď na Slovensku máme možnosť siahnuť zhruba až po 50 značkách automobilov, 34 % Slovákov dáva prednosť tradične škodovke. Ďalšou obľúbenou značkou je Volkswagen, ktorý ma 21,7% podiel na predaji ojazdených aut. Ponuka týchto značiek prevažuje aj na autobazáre Inzercia.sk. Najčastejšie kupujeme sedemročné ojazdené automobily. Čím drahšia značka, tým sme ochotní siahnuť po aute staršom. Proste si plníme svoje sny.