Dobre zvolené plastové obaly zjednodušujú manipuláciu s poľnohospodárskymi plodinami, urýchľujú prepravu, chránia ovocie a zeleninu pred poškodením počas prepravy a zvyšujú zisk z produkcie. Používate tie správne?

Obaly pre poľnohospodárstvo musia byť odolné a šetrné pre prepravované plodiny

Prepravky a plastové obaly sprevádzajú úrodu poľnohospodárov z poľa, fóliovníku či skleníku až na pulty obchodov. Ide o pomerne ťažký tovar, s ktorým sa pracuje v drsnejšom prostredí. Prepravka na ovocie a zeleninu preto musí byť pevná a trvanlivá.

Nemenej dôležitou funkciou plastových obalov pre poľnohospodárstvo je, že musia dostatočne chrániť citlivý potravinársky tovar. Ovocie aj zelenia sú citlivé na poškodenie pri preprave. Často sa vyžaduje certifikácia obalu pre styk s potravinami.

Každá oblasť poľnohospodárskej činnosti si naviac žiada pomerne špecifické prepravky. Iné sú nutné pre vinárstvo, iné, keď pestujete šalát, ďalšie pre sadenice, či pre už spracovanú zeleninu a ovocie.

Schoeller Allibert – to sú plastové obaly a prepravky pre poľnohospodárstvo

Dodávateľom kvalitných plastových obalov a prepraviek pre poľnohospodárstvo je firma Schoeller Allibert. Pre túto oblasť priemyslu vyrába celú škálu prepraviek: skladacích, stohovacích aj zasúvacích.

Firma myslí na ekonomickú stránku poľnohospodárov, aj na ekológiu. Preto ponúka riešenie aj pre opakovane použiteľné a umývateľné prepravky. Obľúbenými sú patentované prepravky na ovocie a zeleninu Ortus a Prelog. Hodia sa pre veľkoodberateľov a koncových predajcov. V zloženom stave vedia tieto prepravky ušetriť až 80 % miesta.

Plastové kontajnery s veľkým vnútorným objemom

Poľnohospodári využívajú aj plastové kontajnery s veľkým vnútorným objemom. Napríklad kontajner Big Box Maximus sa hodí pre zber a dlhodobé skladovanie poľnohospodárskych plodín, a to vrátane dlhodobého skladovania v chladiacich komorách. Kontajnery sa dajú stohovať až do celkovej hmotnosti 4,5 tony.

Pre bezpečné a hygienické spracovanie a prepravu kvapalne upravených potravín sa používa napríklad IBC kontajner Combo Excelsior. Má robustnú konštrukciu a objem 1000 litrov. Hodí sa pre ovocné šťavy, koncentráty, marmelády aj krémy. Ale aj pre chemické látky používané v potravinárstve.