Vášmu autu by ste mali dopriať tú najlepšiu možnú ochranu a uzatvorenie havarijného poistenia je jedným zo spôsobov, ako túto ochranu zabezpečiť. Všetko však má svoje pravidlá a nemali by ste na to zabúdať ani pri havarijnom poistení. Výhody tohto typu poistenia sú nesporné. Vášmu vozidlu poskytuje poistnú ochranu v prípade rôznych havarijných udalostí a iných poškodení. Každé havarijné poistenie však má aj výluky, na ktoré by žiadny vodič nemal zabudnúť.

Alkohol či porušenie predpisov vám poisťovňa neodpustí

Výluky predstavujú situácie a okolnosti, za ktorých vám môže poisťovňa znížiť alebo odmietnuť poistné plnenie. Jednou zo všeobecných výluk je alkohol za volantom, prípadne iné látky, ktorých užívanie je spojené s vylúčením vedenia motorového vozidla. S náhradou škody sa tiež môžete rozlúčiť, ak porušíte zákon. Jazda bez vodičského oprávnenia, nepovolená rýchlosť alebo telefonovanie za volantom patria tiež medzi výluky. Rovnako tak aj zlý technický stav vozidla alebo jazda s letnými pneumatikami počas zimného obdobia a naopak. Pri tom všetkom majte na pamäti aj to, že havarijné poistenie je komplexnejší produkt než PZP. Preto má každá poisťovňa inak nastavené aj poistné limity. Preto sa vždy oplatí porovnať ponuky viacerých poisťovní a k tomu vám určite dopomôže online porovnanie havarijného poistenia, s ktorým to zvládnete za pár minút. Niet pochýb o tom, že takto nájde ideálnu havarijnú poistku každý vodič.

Môžete mať aj nadštandard

Ak si pre vaše auto dokážete predstaviť ešte väčšiu poistnú ochranu, výhodným riešením je pre vás GAP poistenie, ktoré predstavuje poistenie finančnej straty. To znamená, že ak vaše auto ukradnú alebo ho rozbijete na „totálku“, dostanete späť celú sumu, za ktorú ste ho kúpili. Na rozdiel od havarijného poistenia, kde sa premieta aj vek vozidla a spoluúčasť, GAP poistenie vám zaistí navrátenie obstarávacej ceny vozidla. Je na vás, akú úroveň zabezpečenia zvolíte pre vaše auto. Online porovnanie cien poistenie vám pri rozhodovaní zaručene pomôže.

 

Zdroj obrázka: pixabay.com