Prehliadač Google Chrome dokázal poraziť aj takého giganta, akým je, a hlavne bol, Internet Explorer. Dnes je jednoznačne najpoužívanejším internetovým prehliadačom.

Internetové prehliadače sa stali neoddeliteľnou súčasťou nášho súžitia s internetom. Tých významných je niekoľko. Ide predovšetkým o aktuálneho lídra, Google Chrome. Ďalej to sú Mozilla Firefox, Opera, Internet Explorer, Microsoft Edge, Safari, Epic Privacy Browser, Comodo Dragon či anonymizujúci Tor.

Podľa čoho si vybrať, ktorý používať? Rozhodne podľa toho, aké sú bezpečné. Aj tu víťazí Google Chrome, a to aj cez pár výhrad. Za ním nasledujú Tor, Microsoft Edge, Epic Privacy Browser a bezpečnú päťku uzatvára Opera.

TIP: Stiahnuť Google Chrome

Prečo používať Google Chrome?

Môžete od neho čakať spoľahlivosť a veľké množstvo služieb. Existuje cca 10 rokov a za túto dobu dokázal dosiahnuť 62% podiel na trhu internetových prehliadačov. To, čo na ňom oceňuje aj odborná verejnosť, je už zmienená bezpečnosť.

Google Chrome nás chráni pred tzv. phishingom a upozorňuje nás na škodlivý obsah webov, ktoré sa chystáme navštíviť. Vďaka tzv. sandboxinguzabraňuje pred automatickou inštaláciou malwaru. Nemenej významnou výhodou je automatická inštalácia aktualizácií, ktoré veľmi rýchlo odstraňujú všetky nedostatky bezpečnosti.

Funkcie, ktoré oceníte

Vymenovávať všetky funkcie, ktoré Google Chrome má, určite nebudem. Ale niektoré rozhodne stojí za to zmieniť. Jednou z nich je napríklad implementovaný prekladač stránok Google Translator. Veľmi jednoducho si tak môžete prekladať stránky z až 52 jazykov.

Ďalšou zaujímavou funkciou je, že prehliadač Google Chrome umožňuje svojim užívateľom synchronizovať svoje záložky, nastavenia a históriu v rámci všetkých ďalších používaných zariadení, a to vďaka účtu Google.

Určite sa Google Chrome používať vyplatí. Nemusíte zaň ani nič platiť, proste využi službu „sťahuj zadarmo“.