Pri výbere nových vchodových dverí pre váš domov je dôležité zvoliť si také, ktoré sú vhodný pre vás a pre nehnuteľnosť. Kľúčovými hľadiskami by mali byť vždy bezpečnosť a ochrana, ale okrem toho sú dôležité aj trvanlivosť, energetická účinnosť, estetika a samozrejme cena. Predné dvere sa dodávajú v rôznych materiáloch. Tri najobľúbenejšie možnosti sú drevo, kompozitný materiál alebo plast.

Každý z materiálov má svoje prednosti. Je dôležité vedieť, akú hodnotu môže mať každá z týchto možností skôr, ako sa rozhodnete pre správne dvere.

Plastové dvere

Plastové dvere sú mimoriadne obľúbenou voľbou a možno ich vidieť vo všetkých typoch bývania. Plastové dvere, ktoré sa ľahko vyrábajú a montujú v čo najkratšom čase, sú zvyčajne najlacnejšou možnosťou, aj keď sú vyrobené na mieru. Existuje množstvo spoločností, ktoré vyrábajú plastové vchodové dvere, takže k dispozícii je veľa štýlov s rôznymi povrchovými úpravami. Podobne, ako pre plastové okná cena pre vchodové dvere plastové nie je taká vysoká ako pri iných materiáloch. Tieto dvere však môžu byť menej bezpečné ako ich zložené náprotivky.

Drevené dvere

Drevené dvere sú najtradičnejšou zo všetkých možností, pretože až do minulého storočia to bol jediný materiál, ktorý sa na dvere používal. Robustné a esteticky príjemné, môžu byť skvelým riešením pre váš domov. Treba sa však pozerať na dve dôležité parametre, a to náklady a údržbu.

Drevené dvere musia byť vyrobené z vhodného dreva, čo často nie je lacným riešením. Pred inštaláciou si vyžadujú ošetrenie a následne pravidelnú starostlivosť a údržbu. Drevené predné dvere sú náchylné na lúpanie, vyklenutie alebo hnitie, ktorým sa dá všetkým vyhnúť, ale nie bez námahy.

Kompozitné dvere

A konečne, kompozitné dvere sú taktiež jednou z najpopulárnejších možností. Vďaka technologickému pokroku sú kompozitné dvere schopné kombinovať niektoré z výhod plastových a drevených dverí, čo z nich robí atraktívny návrh. Dvere z kompozitného materiálu sú vyrobené z lisovanej drevenej dosky, ktorá je uzavretá vo vysoko odolnom páse z tenkého plastového okraja a z termo-plastového plášťa dverí.

Vďaka tomu sú lacnejšie ako drevené dvere, ale robustnejšie a tepelne účinnejšie ako väčšina plastových dverí. Kompozitné dvere sú tiež vysoko odolné, nevyžadujú pravidelnú údržbu a zachovávajú si svoju farbu v priebehu času.

Zvážte výhody i nevýhody každého materiálu

Pri výbere vchodových dverí je dôležité zvážiť všetky výhody a nevýhody každého typu. Nové dvere sú veľkou investíciou, takže ak hľadáte vstupné dvere, musíte sa pred nákupom rozhodnúť, čo je pre vás a váš domov najlepšie.