Zimné podmienky, obzvlášť na slovenských cestách, sú veľmi variabilné, a práve preto by ste nemali podceniť prípravu na zimu ani vy. Pokiaľ ukazuje teplomer teplotu pod bodom mrazu a na vozovke je námraza, kvalitná zimná pneumatika zabezpečí stabilitu počas brzdenia, zrýchlenia i zatáčania. Okrem toho bude vaša jazda komfortnejšia a predovšetkým bezpečnejšia, čo je najmä v zime prioritou nejedného vodiča.

Kvalitné pneumatiky vám môžu zachrániť život

Na základe štatistických údajov bolo zistené, že každý rok je zranených približne 117 000 ľudí a z toho až 1300 ľudí zomrie v dôsledku nehôd spôsobených počas zimného obdobia. Aj z tohto dôvodu by mali byť zimné pneumatiky Continental súčasťou aj vašej výbavy na zimu, keďže výrazne dokážu vodičovi pomôcť pri jazde na zasneženej vozovke.

Aké sú najlepšie zimné pneumatiky?

Ak čelíte prudkým zimným podmienkam, analyzujte svoje možnosti. Okrem zimných pneumatík sú k dispozícií aj pneumatiky pre každé počasie, a teda pre všetky sezóny. Tzv. celoročné pneumatiky nie sú možno tou pravou voľbou, ale ide o individuálnu záležitosť, ktorá sa odvíja od toho, ako často jazdíte, po akom povrchu jazdíte a aký štýl jazdy uprednostňujete.

Vodiči, ktorí jazdia len príležitostne, prípadne krátku trasu po meste, ocenia aj cenovo dostupné celoročné pneumatiky, ktoré sú prispôsobené rovnako ako aj na jazdu počas letnej, tak i zimnej sezóny. Naopak, vodiči, ktorí využívajú auto denno-denne na dlhšie trasy po diaľnici či nerovnom teréne, prípadne uprednostňujú rýchlejší štýl jazdy, ocenia zimné a letné pneu, ktoré sú prispôsobené na konkrétny typ povrchu vozovky.

Nedá sa samozrejme presne určiť, ktorý typ pneumatík bude pre vás najvhodnejší, avšak ak chcete zistiť špecifické informácie o jednotlivých typoch pneumatík a zároveň uľahčiť rozhodovanie, testy pneumatík vám môžu váš výber výrazne zjednodušiť.