S obstaraním nových garážových brán súvisí veľa starostí a povinností, no výsledkom náročnejšieho obstarávania je bezpečná a estetická garážová brána. A vedľa bezpečnosti sú žiaduce tepelnoizolačné vlastnosti. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme sekčné a rolovacie garážové brány, ktoré vám budú vyhovovať svojimi parametrami a vzhľadom.

Vedľa sekčných a rolovacích garážových brán existujú aj ďalšie varianty, napríklad vyklápacie, dvojkrídlové a priemyselné. Ale majitelia rodinných domov s garážou siahajú predovšetkým po sekčnom a rolovacím riešeniu. Vynikajú dlhou životnosťou a komfortným ovládaním.

V dobách minulých segment s garážovými bránami ponúkal iba dve možnosti – plechové a drevené prevedenie. No s rozvíjajúcimi sa technológiami sa objavili nové a kvalitnejšie materiály, ktoré sú pre výrobu garážových brán vhodnejšie. A súčasne sú navrhované inovatívne konštrukcie.

Povrchová úprava je tiež dôležitá

Hoci výrobcovia kladú dôraz predovšetkým na kvalitatívnu hodnotu, nezabudnú ani na estetickú stránku. Vybrať si môžete zo širokého spektra farebných odtieňov a dekorov imitujúcich rôzne druhy drevín, prípadne iných materiálov. Povrchový materiál je ošetrený proti korózii a poškriabaniu.

Manuálne či automatické otváranie

Faktor, ktorý ovplyvňuje konečnú cenu garážových brán, je spôsob ovládania. Samozrejme, oveľa pohodlnejšie je automatické otváranie a zatváranie. No záujemcovia, ktorí majú hlboko do vrecka, zvolí skôr manuálnu variáciu.

Sekčné a rolovacie garážové brány

Na rebríčku obľúbenosti prvú priečku obsadzujú sekčné garážové brány, ktoré sa skladajú z panelov pohybujúcich sa po bočných koľajniciach. Každý panel je vyplnený PUR penou, ktorá zabraňuje úniku tepla.

A rolovacie garážové brány predstavujú úsporu priestoru, a preto patrí hneď po sekčných garážových vrátach k tým najžiadanejším. Sú vhodné do garáží, ktoré nedisponujú veľkým priestorom.