Divoké potkany a myši sú veľmi prispôsobivými škodcami, ktoré sa žiaľ nachádzajú nielen v exteriéri, ale tiež interiéri. Rovnako spôsobujú nepríjemný zápach a poškodenie majetku, avšak obzvlášť treba byť opatrný vtedy, ak sa dostanete do priameho styku s týmito škodcami. Môžu totiž ohroziť aj zdravie človeka, čo môže znamenať veľký problém.

Kde všade sa nachádzajú hlodavce?

Potkany a myši sa skrývajú najmä v miestach ako sú domy, prístrešky, garáže a záhrady, predovšetkým:

  • v stenách, stropoch a pod podlahou,
  • za alebo pod skriňu či vaňou,
  • za skrinkami, strojmi a nábytkom,
  • v smetiskách, hromade dreva, hustej vegetácii, škatuliach pre zvieratá, papieri,
  • v dierach pod budovami.

Elektronický odpudzovač škodcov

Hlodavce sú zvyčajne aktívnejšie v noci a častejšie koncom leta / začiatkom jesene. Ak vidíte potkany alebo myši počas dňa, zvyčajne to znamená, že ich je na danom mieste viac a združujú sa tam, kde sa nachádza potrava. Pasca na myši je ideálnym spôsobom, ako sa zbaviť nepríjemných hlodavcov pomerne rýchlo a jednoducho. V dnešnej modernej dobe sa však stále viac a viac používajú pasce, ktoré nie sú také drastické ako tie klasické, pričom sú omnoho viac efektívne a účinnejšie.

Áno, reč je o elektronickom type odpudzovača, ktorý vysiela špeciálne frekvencie nepríjemné pre dané zviera. Výhodou je, že tento typ odpudzovača môžete využiť nielen na hlodavce, ale k dispozícií je tiež odpudzovač mačiek, odpudzovač psov či plašič vtákov. Tento spôsobov zbavenia sa škodcov je teda bezpečný pre zviera i človeka, pričom nie je nutné využiť služby deratizéra či iného odborníka v danej oblasti.

Tak čo poviete, aj vy využijete výdobytky modernej doby a zbavíte sa nechcenej návštevy v podobe myší či iných škodcov týmto účinným a overeným spôsobom?