Povinné zmluvné poistenie je zo zákona povinné pre každé vozidlo. Či už teda kupujeme nové auto alebo vyťahujeme staršie vozidlo či motorku po zime z garáže, bez PZP sa na cestách nepohneme. Ako uzatvoriť povinné zmluvné poistenie čo najrýchlejšie, ak potrebujeme ihneď vyraziť na cesty?

Výpočet PZP do niekoľkých sekúnd

Digitalizácia sa za posledný rok výrazne urýchlila a ovplyvnila viaceré sektory. Zmeny môžeme vidieť v rýchlejšom vývoji elektronických služieb či už štátu, rôznych inštitúcií tak aj poisťovní a bánk. Výsledkom je šetrenie životného prostredia, financií a najmä času. Pre jednoduchý zápis nového auta či vybavenie povinného zmluvného poistenia tak nemusíme navštevovať pobočky úradov a poisťovní.

Pre výber povinného zmluvného poistenia stačí zadať poznávaciu značku vozidla a základné údaje o vozidle na stránkach konkrétnych poisťovní, alebo do aplikácie pre porovnanie PZP. Aplikácia – PZP kalkulačka poskytuje databázu všetkých poisťovní na trhu s aktuálnymi ponukami. Netreba tak zadávať údaje na stránkach každej poisťovne osobitne a nemusíme ani študovať jednotlivé ponuky poisťovní. Údaje stačí v aplikácii vyplniť raz a získame tak výpočet PZP a prehľadné porovnanie všetkých ponúk do niekoľkých sekúnd.

Pri porovnaní PZP a výbere vhodnej ponuky online sa navyše vyhneme neodbytnému pracovníkovi poisťovne, ktorý by nás za normálnych okolností mohol nahovárať na také či onaké pripoistenia.

Poistenie online s okamžitou platnosťou

Povinné zmluvné poistenie pri výbere a uzatvorení zmluvy online získava platnosť okamžite po zaplatení a od momentu, kedy sú do mailovej schránky doručené všetky potrebné dokumenty na to, aby sme sa mohli v prípade potreby preukázať platným poistením. Na cesty môžeme teda vyraziť ihneď po tom, ako obdržíme na email zelenú kartu.

Okrem kľúčových výhod ako sú úspora času a uzatvorenie platného PZP online z pohodlia domova ponúkajú poisťovne aj rôzne bonusy a zľavy za uzatvorenie online. Môžeme tak získať zdarma nadštandardné asistenčné služby či pripoistenia.