Viete, že kvalitné povinné zmluvné poistenie uzavreté online je lacnejšie, než keď ho uzavriete na niektorej pobočke poisťovne? Tento benefit poskytuje aj Union Poisťovňa. K svojmu PZP vám naviac poskytne aj ďalších päť užitočných pripoistení. Poistenie auta si rozšírte o pripoistenie na rozbité sklo, zrazenú zver, škody z výtlkov na ceste, na živelnú pohromu a o úrazové poistenie. Tieto pripoistenia získate v niektorých balíčkoch PZP online, ktoré Union Poisťovňa ponúka.

Výhody PZP poistenia od Union Poisťovne

Už som zmienil, že poistenie auta online je cenovo výhodnejšie. Union Poisťovna ale zvýhodňuje aj ďalších klientov. Poskytuje napríklad zľavy na poistné pre klientov z jednotlivých regiónov Slovenska. Pokiaľ ste poistencom Union zdravotnej poisťovne, získate ďalších 5 % zľavy na povinné zmluvné poistenie. Ak sa naviac rozhodnete uzavrieť spolu s povinným poistením aj poistenie havarijné, získate ho až o 10 % lacnejšie.

Na internete nájdete veľké množstvo rôznych kalkulačiek pre výpočet najvýhodnejšieho PZP online, tie vám ale nemusia poskytnúť správny obraz o výhodách či nevýhodách jednotlivých poisťovní a balíčkov. Union Poisťovna napríklad poskytuje nadštandardne kvalitné asistenčné služby, čo sa v zjednodušených výsledkoch z týchto kalkulačiek poistenia nedozviete. V balíčkoch Optimal a Excellent máte odťah do servisu v prípade havárie, poskytnutie náhradného vozidla po nehode aj pri krádeži automobilu, opravu defektu pneumatiky na mieste udalosti, asistenciu pri vybití batérie aj pri výmene paliva v prípade nesprávneho natankovania. Z vlastnej skúsenosti viem, že aj keď jazdíte bezpečne a máte šťastie aj v tom, že sa vám vyhnú nehody spôsobené inými vodičmi, asistenciu, ktorá je naviac nonstop, budete určite niekedy potrebovať.

Nezabudnite povinné zmluvné poistenie uzavrieť na dostatočnú čiastku

Nepodceňujte výšku krytia, na ktorú svoje poistenie uzatvárate. Aj keď je vaše auto lacnejšie, škoda, ktorú spôsobíte, tak lacná byť nemusí. Stačí sa pripliesť do hromadnej havárie na diaľnici, alebo nabúrať toľko áut, ako štyridsaťročný pražský policajt. Tomu sa dobrá PZP určite hodila. Že sa vám nič také nemôže stať? Ani zodpovedný vodič nemusí mať vždy „svoj deň“.
Autorské právo: kadmy / 123RF Reklamní fotografie