V tom momente, keď sa rozhodnete absolvovať kurz jazdenia a spraviť si vodičský preukaz, musíte myslieť na to, či budete schopní zvládať viesť motorové vozidlo. Nestalo sa prvýkrát, keď mnohí ľudia absolvovali kurz a pri pohľade na volant sa im roztriasli kolená. Je lepšie mať strach a nesadnúť si za volant ako nemať strach a jazdiť nedisciplínovane. Súhlasíte?

 

Brzdy vždy v dobrom stave

 

Dobrý stav bŕzd je prioritou číslo jedna. Ak si kupujete ojazdené auto, v prvom rade sa zamerajte na to, či brzdy, ktoré má vami vyhliadnuté auto, sú v poriadku. Po kúpe už bude neskoro reklamovať auto a tváriť sa, že stav bŕzd bol ešte pred kúpou taký, aký je. Ak nechcete míňať veľa peňazí, skúste zvoliť niečo, čo sa vám určite zapáči. Na Slovensku existuje mnoho šikovných ručičiek, ktoré nemajú problém repasovať zničené brzdové strmene a vyčarovať z nich kvalitné funkčné. Zabezpečte, aby vaše auto nemenilo smer jazdy vždy, keď došliapnete alebo pustíte brzdový pedál. Myslite na bezpečnosť seba a všetkých spolujazdcov. Potom môže byť už neskoro.

 

Kvalitné tesnenie

 

Auto má mnoho súčiastok, ktorým buď nerozumiete, alebo aspoň len tušíte na čo slúžia. Aby sa vaše auto nerozpadlo po ceste na dovolenku, je dôležité, aby boli zabezpečené všetky tesnenia. Zanedbať zlý stav tesniacich krúžkov by sa vám určite nevyplatilo. Ak chcete, aby vám vaše auto dlhšie vydržalo, skúste sa staviť v servise a zistiť si kvalitu tesniacich krúžkov. Záleží na nich tak, ako na motore. Nezabúdajte na ne.

 

Najlepšie upínacie puzdrá, na ktoré sa spoľahnete

 

Upínacie puzdrá zabezpečujú dokonalé prepojenie hriadeľa s remenicou. Ak chcete, aby vám vaše auto urobilo krok vpred, stav upínacích puzdier budete musieť skontrolovať. Ak nemáte ani potuchy, ako zistiť stav upínacích puzdier, zavolajte si šikovného mechanika, ktorý vám povie, či môžete ísť na cesty alebo máte ostať v garáži.

 

Myslite na bezpečnosť na cestách. Zabezpečte pre svoje auto všetko, čo si bude vyžadovať.

Autorské právo: gameanna / 123RF Reklamní fotografie