Každému majiteľovi vozidla pravdepodobne v roku 2019 skončí zmluva PZP a začne sa obzerať po možnostiach na trhu. Ako si vybrať tú najvýhodnejšiu ponuku? Nenechajte nič na náhodu a inšpirujte sa našimi tipmi.

Keď najlacnejšie PZP nie je najlacnejším

Oplatí sa vám zvoliť povinné zmluvné poistenie s najnižšou výškou poistného? Bohužiaľ, nie vždy je to tak. Príliš lacné PZP bývajú väčšinou s veľmi nízkym krytím. V prípade dopravnej nehody tak zaplatíte oveľa viac, než ste prvotne chceli ušetriť. Porovnajte ponuky nielen na základe ceny, ale aj toho čo zahŕňajú. Veľmi často sa líšia napríklad poskytovanými asistenčnými službami. Operátori vám v prípade potreby vedia zavolať odťahovú službu, zabezpečiť odvoz domov, či asistovať v zahraničí v prípade jazykovej bariéry. Najlacnejšie PZP tieto služby často neposkytuje. Pozorne si teda skontrolujte, na čo máte nárok a sústreďte sa skôr na pomer cena a množstvo či kvalita služieb.

Uplatnite si na PZP zľavy a bonusy poisťovne

Predtým, než uzavriete akúkoľvek zmluvu, spýtajte sa na zľavy a bonusy. Niektoré poisťovne ich ponúkajú dôchodcom či invalidom. Iné zas ocenia vašu vernosť a to, že ste neprešli ku konkurencii. Výhodou môže byť aj váš bezškodový záznam vodiča, ktorý hovorí o tom, že jazdíte zodpovedne. V tomto prípade budete klasifikovaný ako menej rizikový motorista. Ak vaša poisťovňa nič podobné neponúka, opýtajte sa kamarátov a známych.  Mnoho z nich má dozaista skúsenosti s rôznymi typmi PZP a budú vám vedieť poradiť, s ktorou službou boli spokojní. Ešte ideálnejšia voľba je porovnanie PZP online.

Nezabudnite ani na online porovnávače PZP

Pokiaľ nie ste ochotný behať od poisťovne k poisťovni a pýtať sa na aktuálne ponuky, online kalkulačka PZP je spoľahlivým riešením. Stačí zadať príslušné parametre, ktoré musí vaša poistka spĺňať a v priebehu niekoľkých sekúnd máte výsledky k dispozícii. Navyše, ak sa pre jednu z možností rozhodnete, zmluvu môžete uzavrieť online. Stačí už len zaplatiť poistné v stanovenej lehote a vytlačiť si dočasnú bielu a zelenú kartu. Originály vám po zaplatení v krátkom časovom horizonte prídu domov poštou.

Veríme, že nech sa rozhodnete akokoľvek, so svojím novým PZP v roku 2019 budete spokojný. Nezabúdajte, najlepšie je jazdiť bezpečne, tak aby ste nemuseli riešiť žiadnu škodovú udalosť.