Existujú viaceré faktory, ktoré by ste mali pri výbere pneumatík pre váš automobil zohľadniť. Nie každá pneumatika sa hodí pre všetky druhy automobilov a je dôležité všímať si rôzne elementy, aby ste vsadili na čo najlepšiu a najvhodnejšiu voľbu.

Aké informácie by ste mali mať k dispozícii

Na začiatok nahliadnite do vášho technického preukazu, z ktorého jednoducho a rýchlo zistíte konkrétne rozmery vášho automobilu. Pred kúpou pneumatík by ste mali poznať index nosnosti aj rýchlostný index a oplatí sa tiež vedieť, akú hĺbku, tlak a typ dezénu by mali mať pneumatiky určené pre vaše vozidlo. Nemenej podstatnou otázkou je sezóna, pričom zimné pneumatiky sa odlišujú v závislosti od terénu, po ktorom sa s nimi budete pohybovať. Dostupné sú pneumatiky pre mestských šoférov, použiteľné hlavne na suchej a odsneženej vozovke. K dispozícii sú však taktiež pneumatiky určené pre cesty pokryté snehom a ľadom, ktoré prídu vhod pre prechod cez horské oblasti.

Použiteľnosť na rôznych druhoch vozovky je aj jedným z kritérií, z ktorých vychádzajú populárne testy pneumatík. Tie si môžete prečítať na stránkach odborných časopisov alebo nájsť na internete a následne odhaliť, ktoré pneumatiky sa vyznačujú najlepšou mierou ovládateľnosti, aká je ich hlučnosť a spotreba paliva alebo aký valivý odpor je pre ne charakteristický. Špecializovaná inštitúcia ADAC napríklad testuje pneumatiky na zimu používané pri malých vozidlách či v prípade strednej triedy osobných automobilov.

Pneumatiky na popredných pozíciach

K najlepšie hodnoteným pneumatikám už dlhodobo zaraďujeme pneumatiky Continental, ktoré majiteľom automobilov odporúčajú špecialisti aj bežní používatelia. Vďaka svojej prvotriednej kvalite produktov patria pneumatiky vyrábané touto nemeckou značkou medzi najpredávanejšie a to tak v prípade osobných, ako aj úžitkových vozidiel. Spomedzi pestrej škály jej technologicky pokrokových produktov máte na výber univerzálne, celoročné, letné aj zimné pneumatiky, kde sa veľkej obľube tešia okrem iných dezény WinterContact TS850 P a ContiWinterContact TS850.