Pokiaľ aj vy patríte medzi vodičov, ktorí sú denno-denne na cestách, dávajte pozor na meniace sa podmienky na ceste, aktuálnu premávku a poveternostné podmienky, ktoré vo veľkej miere ovplyvňujú bezpečnosť jazdy. Buďte pripravení spomaliť a v prípade potreby zvýšiť opatrnosť, a to najmä v zákrutách a exponovaných cestách. Nenechajte sa ukolísať falošným pocitom bezpečia, aj keď jazdíte každý deň po tom istom úseku cesty. Obzvlášť počas silného dažďa, vetra či búrok spomaľte, prípadne odstavte vozidlo na kraj vozovky a vyčkajte, kým sa počasie nezlepší.

Prehľad o aktuálnom počasí je základ

Jazda v zhoršenom počasí zvyčajne trvá dlhšie a pre väčšinu vodičov je aj viac stresujúca. Pred odchodom z domu je ideálne vedieť to, aké počasie bude prevládať, pričom tieto informácie poskytne domáca meteostanica. Tá dokáže užívateľa informovať o pravdepodobnosti zrážok, búrok či snehovej víchrice, ale taktiež o západe a východe slnka, UV indexe či znečistení ovzdušia. Netreba však zbytočne riskovať a v prípade nepriaznivého počasia je vhodnejšie cestu odložiť, prípadne zvoliť alternatívnu trasu, ktorá je bezpečnejšia.

Všímajte si dopravné značenia

Je tiež veľmi dôležité dodržiavať dostatočnú vzdialenosť v hmle a jazdiť pomaly, pretože vozidlá, dopravné značenia, prechody pre chodcov či semafory nemusia byť na vozovke sprvoti viditeľné.  V hmle sa držte blízko pravej strany cesty, aby ste sa vyhli prechádzaniu cez stredovú čiaru do protiidúcej premávky.

Predpoveď počasia v pohodlí domova

Ako už bolo spomenuté, meteostanice patria medzi malé, ale inteligentné prístroje, vďaka ktorým viete, aké počasie vás čaká, a to nielen počas jazdy, ale tiež na výletoch či turistike. Výhodou je, že sa dajú v interiéri zavesiť na stenu, položiť na policu a niektoré modely je možné umiestniť vo vonkajšom prostredí. Meteostanica je tiež dizajnovým prvkom nejednej domácnosti, keďže je možné vybrať si z rôznych prevedení, farieb či veľkostí.  Internetový obchod meteostanice.sk ponúka široký výber domácich meteostaníc za najlepšie ceny!