Stáť bez pohnutia v kolóne je priam na infarkt. Iste si každý deň hovoríte, že čas stratený počas státia v poriadnej zápche ste mohli využiť užitočnejšie. Podľa istých štúdií stoja motoristi na Slovensku v kolónach počas roka celý jeden deň. Možno si len povzdychnete, že sa s touto situáciou musíte skrátka zmieriť a ticho trpieť. My vám radíme vymeniť automobil za iné dopravné prostriedky, ktoré vám ušetria čas, peniaze a nervy.

Rýchly a trendový skúter

Jazdenie po meste na skútri je zábavné, rýchle a skútre vyzerajú trendovo. So skútrom sa dokážete pohybovať medzi automobilmi a kľučkovať aj v zápche. Elektrické skútre sú samozrejme ekologické. Ich chod je veľmi tichý. Motor elektrického skútra je dostatočne silný, aby vytiahol rýchlosť a dopravil vás načas do práce, školy či na stretnutie s priateľmi. Skútre sú oproti motorkám nenáročné na údržbu. Dávajte si však pozor na to, že aj na skútri musíte nosiť ochranné pomôcky. Prilby na skúter vám v prípade kolízie môžu zachrániť život. Tieto prilby sa od motorkárskych líšia dizajnom i spôsobom ochrany. Prilby na motorku sú zväčša integrálne, ale tie na skúter disponujú len malým, plexi štítom.

Zábavná a skladná trojkolka

Druhou možnosťou, ako sa dopraviť v meste z bodu A do bodu B, je trojkolka. Elektrické trojkolky sa síce dostávajú do nemilosti ľudí kvôli častým haváriám, ale všetko je len o jazdcoch. Na trojkolke musíte dodržiavať pravidlá cestnej premávky a byť ohľaduplní. Veľkou výhodou elektrických trojkoliek je ich nižšia cena oproti skútru a skladnosť. Elektrickú trojkolku upevníte na stojany na bicykle a máte problémy s parkovaním vybavené. Jazdenie na trojkolke je navyše zábavné a pri dodržiavaní pravidiel i bezpečné. Hľadáte elektrickú trojkolku za dobrú cenu? Kliknite na stránky e-shopu inSPORTline.

Zdravý pohyb na bicykli

Samozrejme, že do spôsobov prepravy po meste musíme zaradiť aj bicykle, pretože ide o spojenie rýchleho presunu a zdravého pohybu. Na jazdenie po meste sú určené mestské bicykle, ktoré sú skonštruované tak, aby vám poskytli maximálny komfort. Konštrukcia ich rámu je nižšia, čo uľahčuje nasadenie a zosadanie z bicykla. Zároveň sú riadidlá vyššie položené, takže budete jazdiť vo vzpriamenej polohe, ktorá je pohodlná. Na mestskom bicykli môžete jazdiť oblečený v obleku alebo elegantných šatách bez obáv z ušpinenia. Tieto bicykle majú krytú reťaz a disponujú blatníkmi. Na prevážanie tašky či notebooku využite košíky a nosiče v prednej alebo zadnej časti bicykla. Výrobcovia mestských bicyklov berú v ohľad súčasné trendy, a preto môžete tento typ bicykla kúpiť v rôznom štýle. Veľmi obľúbené sú napríklad retro bicykle alebo bicykle v elegantnom dizajne.