Pneumatiky patria medzi jednu z najdôležitejších súčastí, ktorá spája vozidlo s vozovkou. Jednoducho povedané, bez pneumatík by sa automobil nepohol z bodu A do bodu B, a práve preto je viac než dôležité, aby sme ich výberu venovali dostatok pozornosti! Viete, prečo by ste nemali ich výber najmä počas zimy podceniť?

Lepšia ovládateľnosť vozidla vďaka zimným pneu!

Už podľa samotného názvu je jasné, že zimné pneumatiky sú určené do zimy, teda na zasneženú vozovku, ktorá môže byť nebezpečná, obzvlášť vtedy, ak na nej jazdíte s letnými pneumatikami! Pneumatiky Matador majú niekoľko stoviek drážok priamo v gume, ktoré umožňujú lepší pohyb a ovládateľnosť vozidla na snehu. Ako už iste viete, prezuť by ste mali vo chvíli, keď teplota na teplomery dosiahne 7 stupňov Celzia, pretože práve vtedy dosahujú zimné pneu všetky vlastnosti, akými sú:

  • Lepšia priliehavosť na vozovku,
  • Nižšia spotreba paliva,
  • Vyšší komfort jazdy,
  • Atraktívny vzhľad,
  • Tichá a bezpečná prevádzka.

Celoročné pneumatiky – áno alebo nie?

Celoročné pneumatiky sú tzv. stredné pneumatiky, ktoré sa však svojimi vlastnosťami podobajú skôr na letné ako zimné pneumatiky. Tak aká je ich hlavná prednosť? Najmä to, že ich nemusíte počas roka prezúvať, teda ich používate rovnako ako aj cez zimu, tak i počas leta. Ide v podstate o akýsi kompromis, aj keď treba dodať, že nemôžu ponúknuť priliehavosť a ovládateľnosť pneumatiky pri nízkej teplote ako trebárs kvalitné zimné pneu. Ak však patríte medzi menej aktívnych vodičov, práve celoročné pneumatiky môžu byť pre vás vhodnou voľbou. Aby ste však zvýšili bezpečnosť vašej jazdy a zároveň zvýšili životnosť vášho automobilu, nezabudnite zakúpiť cenovo výhodné plechové disky, ktorých úlohou je brániť preniku nečistôt do brzdového systému. Okrem toho nádherne oživia exteriér automobilu, čo už rozhodne stojí za zváženie, však?