Začiatkom jari sa na cestách začínajú objavovať motorky a občas je možné zahliadnuť aj štvorkolku. Čo nie je na našich cestách skoro vôbec vidieť? No predsa trojkolky. Tieto stroje sa pred pár rokmi vrátili na trh v novom šate a s novými technickými vychytávkami. Ak hľadáte stroj, ktorý sa vyrovná motorke a bije do očí na prvý pohľad, tak si kúpte trojkolku z dielne kanadskej značky Can – Am.

Na dizajne si vývojári dali poriadne záležať

Iste si pamätáte film o dvoch nosáčoch, ktorí zažili na trojkolkách kopec nepredvídateľných zážitkov. Dnešné trojkolky vám prinesú podobné zážitky, ale s pôvodným vzhľadom nemajú nič spoločné. Dve kolesá sú vpredu a nie vzadu ako v minulosti. Týmto spôsobom sa podarilo značke Can – Am dodať stroju stabilitu akú majú štvorkolky. Nebojte sa však, že by ste sa na trojkolke nudili. Štvorkolka i trojkolka sú vozidlá, ktoré sú všetko možné len nie nudné. Navyše si môžete byť istí tým, že si vás na ceste všimne úplne každý. Vývojári si dali záležať na futuristickom dizajne a niektoré modely trojkoliek Can – Am sa menia priam každý deň. Je to vďaka možnosti výmeny panelov. Jeden deň sa budete prevážať na temne čiernom stroji a druhý deň premeníte štvorkolku na červený plameň. Badateľné na prvý pohľad je i to, že jazdcovi bude pri riadení dopriaty maximálny komfort. Sedadlo i stúpačky sa dajú nastaviť podľa individuálnych požiadaviek.

Dynamická jazda a svižné riadenie

Trojkolky si poradia s každým terénom, ale neuveriteľne im to svedčí na cestách. Pri vyšších rýchlostiach sa môže zdať, že nasledujúcu zákrutu nezvládnete, ale v pohode a svižne ju vyberiete. Stabilná Can – Am trojkolka je ako šitá na prekonávanie hraníc. Odpruženie, stabilizačný systém a elektronicky ovládaný posilňovač riadenia nekladú žiadne prekážky pre manévrovanie. Nemusíte sa obávať ani zrýchlenia, na ktoré je radový trojvalec pripravený pri každom prevodovom stupni. S trojkolkou Can – Am sa pokojne vyberte aj na koniec sveta, pretože jej motor je nenáročný na údržbu. Hľaďte vpred a neuvidíte len cestu, ale tiež prehľadný panoramatický LCD displej, vďaka ktorému budete mať všetky potrebné informácie neustále na očiach. Pohodlné sedenie vás neunaví ani počas dlhej cesty, ale ak napriek tomu budete potrebovať pauzu, váš trojkolesový kamoš bude stopercentne chránený pomocou kódovaného kľúča.