Zásielkové a kuriérske služby rastú ako huby po daždi. Konkurencia v tejto sfére je veľmi veľká, a preto ak podobnú firmu vlastníte, mali by ste sa zamerať na spokojnosť každého jedného klienta. Meškajúce zásielky nie sú dobrou reklamou. Je nutné, aby ste dbali nielen na výber pracovníkov, ale tiež na top stav vozidiel. Okrem samotnej údržby musíte vlastniť doplnkovú výbavu do každého počasia.

Vozidlo i kuriér sú chodiacou reklamou spoločnosti

Kuriérske služby musia dbať na expresné doručenie zásielok. Zásielky doručené na čas, nepoškodené balíčky a komunikácia s klientmi sú cestou k spokojnosti zákazníkov. Niektorí ľudia si všímajú tiež najmenšie detaily. Napríklad na prvý pohľad špinavá dodávka v zlom technickom stave budí v klientoch pochybnosti o špičkovom servise. Veľkú pozornosť je nutné venovať výberu zamestnancov. Kuriér schopný so zákazníkom hovoriť, zdvorilostné fázy a jeho výzor dokážu urobiť zázraky. Zákazníci si cenia taktiež upravenosť kuriéra. Uniforma s logom je vlastne chodiacou reklamou. Takouto reklamou je tiež vozidlo. Môžete však dbať na všetky menované aspekty, ale stačí maličkosť a zásielky zostanú visieť na ceste nedoručené. Hlavne v zime by ste nemali zabúdať na doplnkovú výbavu akou sú snehové reťaze.

Na každej zásielke záleží. Pozor na zasnežené vozovky!

Plne naloženú dodávku nemusí prekvapiť sneh len na horách. Zafúkané cesty mimo miest môžu vozidlo odstaviť na niekoľko hodín mimo prevádzky. V tomto prípade budete ďakovať, že ste kuriérovi do kufra zbalili snehové reťaze. Reťaze na dodávky, nákladné vozidlá alebo reťaze na SUV 4×4 pomôžu presne tak ako reťaze na malé osobné vozidlá.  Kuriérske vozidlo musí často priam zdolávať rôzne prekážky v meste a tiež mimo mesta. Prísť čo najbližšie ku klientovi pôsobí profesionálne. Lenže po vjazde na zasnežené parkovisko dokážu pneumatiky poriadne prešmykovať. Je jasné, že reťaze vám pomôžu aj v tomto prípade. Snehové reťaze pre všetky úžitkové vozidlá sú stabilizátorom jazdy. Zabúdať nesmiete ani na zákon. Slovenský zákon prikazuje reťaze namontovať na hnaciu nápravu každého vozidla počas jazdy na zasneženej vozovke označenej dopravnou značkou C14. Bez reťazí nielenže uviaznete, ale tiež hrozí, že sa vám jazda predraží o pokutu. Ak vaše kuriérske vozidlá jazdia predovšetkým po meste, tak im kúpte aspoň textilné reťaze, ktoré v nečakanej situácii pomôžu rovnako ako oceľové.