Čoraz teplejšie slnečné lúče a blížiaci sa máj do nás vlievajú pozitívnu energiu, no stupňujú tiež túžbu po letnej dovolenke. Či už plánujete niečo luxusnejšie, alebo to bude skromnejší pobyt, s cestovnou kanceláriou m.s.t.t. si môžete ušiť svoju dovolenku na mieru. Viac sa nemusíte viazať na fixné termíny, ale ani miesto. Vyberte si, kam chcete cestovať, v akom termíne a nechajte si vypracovať individuálnu cenovú ponuku. K dispozícií máte exotické dovolenky, jazykové a wellness pobyty, ale aj atraktívne eurovíkendy. Alternatív je hneď niekoľko a odpoveď “nie” neexistuje. V tomto článku Vám predložíme niekoľko tipov na skvelý pobyt. Možno sa necháte inšpirovať.

Malta – jazykový pobyt v raji

Medzi obľúbené jazykové pobyty patria aj tie na Malte, ostrovnej krajine v Stredozemnom mori. Ak sa teda chcete popri oddychu aj niečo naučiť, toto bude perfektná voľba. Podnebie je tu príjemné počas celého roka, pláže sú obzvlášť čisté a zamilovať si musíte aj tunajšie zátoky. Úradným jazykom je angličtina a štát patrí do EÚ. Pripraviť sa môžete aj na prijateľné ceny. Sme presvedčení, že takáto dovolenka pri mori Vám prinesie mnoho skvelých zážitkov. Na krajinu mali počas jej vývoja vplyv rôzne kultúry, preto je bohatá na pamiatky. Aj táto skutočnosť sem privádza každoročne veľké množstvo turistov. Učenie sa cudzieho jazyka sa stane tak prirodzené, že si takmer ani neuvedomíte, že sa učíte. Robíte to totiž popri oddychu, spoznávaní krajiny, zábave a opaľovaní sa na pláži. V krajine sa dá cestovať lacno aj verejnou dopravou, ktorou sa môžete bez problémov presúvať z jednej časti ostrova na druhú. Malta tiež susedí s úžasným ostrovom Gozo. Keď ho navštívite, odrazu z Vás opadne všetok stres, pretože na tomto mieste akoby neexistoval chaos, ktorý ste zanechali v realite. Medzi Maltou a Gozom premáva pravidelne trajekt. Čo by ste teda povedali na dvojtýždňový kurz angličtiny na ostrove Malta? S m.s.t.t. je takýto pobyt dostupný pre každého. Učte sa cudzí jazyk a popritom si užívajte rozprávkovú krajinu.

Grécko – pohostinnosť na tej najvyššej úrovni

O bájnom Grécku sme v posledných rokoch počuli veľa negatívnych informácií. V súčasnosti sa však preberá k životu a dovolenka Grécko sa opäť stáva skvelou alternatívou. Veď kto by si aj nechal ujsť pohostinných, usmievavých a večne milých Grékov? Romantické prostredie, magická príroda, krištáľové more a delikatesy nezameniteľnej stredomorskej kuchyne… To je iba hŕstka toho, čo Vám môže táto krajina ponúknuť. Pokiaľ chcete úplne zapadnúť, správajte sa ako domáci. V praxi to znamená spontánnosť, hlučnosť, komunikatívnosť, ale tiež žoviálnosť. Gréci dokážu hovoriť napríklad i o sexe celkom prirodzene, ako keby sa rozprávali o počasí. Nemajú problém rozoberať túto tému ani pred deťmi či hosťami. Nejde však o žiadnych ľahkovážnych rozkošníkov, pretože majú veľký zmysel pre rodinu. Okrem toho si tiež vedia užívať život a zhon je pre nich neznámy pojem. Nikam sa neponáhľajú a vedia si vychutnať každú minútku svojho života.

Taliansko – užite si romantiku, temperament a dobré jedlo

Snáď nič neponúka toľko príležitostí ako práve dovolenka Taliansko. Návštevníci si ju užijú v každom ročnom období. Táto destinácia je ako stvorená pre romantikov, ale aj pre milovníkov adrenalínu. Získa si Vás svojim horami, no tiež pobrežiami. Môžete si tu nájsť pokojné miesto i rušné centrum plné temperamentných Talianov. Nehovoriac už o kultúre, špecialitách a víne. Sever okupujú majestátne Alpy, ktoré sľubujú taktiež skvelý zážitok v zime i lete. Aj čo sa Talianska týka, môžete si svoj pobyt zorganizovať podľa seba. Vyberať si môžete z viacerých destinácií. Stačí si zarezervovať termín, ktorý Vám najviac vyhovuje a môžete začať baliť kufre.

Veríme, že sa Vám naša ponuka zapáčila a možno otvorila priestor pre Vaše vlastné cestovateľské nápady. Garantujeme, že s cestovnou kanceláriou m.s.t.t. si svoj pobyt užijete na tej najvyššej úrovni.

Foto: © [Hanze] / Dollar Photo Club