Na prepravu po meste sa dajú využiť aj iné dopravné prostriedky ako automobil. Niekto skúša hromadnú prepravu a iný vsadí radšej na lacnejšie i pohodlnejšie možnosti. Ide napríklad o prepravu pomocou elektrokolobežky, klasického alebo elektrického bicykla. Neváhajte ani vy a vyskúšajte na nejaký čas vymeniť auto za bicykel. K akcii vás iste nakopnú aj naše 3 tipy kedy je lepšie vymeniť auto za bicykel.

1. Ušetríte kopec peňazí

Nedávno sa známy cyklistický portál zaoberal porovnaním nákladov na jazdenie po meste pomocou automobilu a na bicykli. Závery boli veľmi zaujímavé a jednoznačné. Mesačne sa dá vďaka bicyklu ušetriť takmer 100 €. Ako je to možné? Vstupnú investíciu do zmeny spôsobu prepravy tvorí len bicykel a poprípade helma. Náročnejší si kúpia príslušenstvo – doplnky na bicykle, ale tie stoja zanedbateľné čiastky. Následne vás bicyklovanie bude stáť len náklady na servis bicyklov Bratislava alebo pri elektrobicykloch pár centov na nabíjanie batérie. Automobil je iná šálka kávy – platíte palivo, povinné zmluvné a havarijné poistenie, parkovanie a servisovanie vozidla. Samozrejme, že najväčším výdavkom je samotná kúpa auta. Je jasné, že bicyklovanie sa finančne oplatí.

2. Koniec stresu pri šoférovaní

Šoférovanie je stresujúce a bicyklovanie znamená relax. Stres počas šoférovania auta nespôsobujú len obavy z kolízie. Priam infarktové stavy zažívajú motoristi počas čakania v kolónach, ktoré sú vo väčších mestách na dennom poriadku. Priemerne strávi motorista v kolónach ročne celý jeden deň. Čas stratíte tiež pri hľadaní parkovacieho miesta, pri prezúvaní sezónnych pneumatík, servisovaní vozidla a tankovaní. Ak sú vám čas a vaše nervy vzácne, tak ihneď odstavte auto do garáže a vyrazte do práce na bicykli.

3. V aute priberáte, na bicykli chudnete

Niektoré veci sa nedajú vyvážiť peniazmi. Zdravie je to najcennejšie, čo máte. Veďte vaše deti od malička k športu, kúpte im odrážadlo pre deti Strider alebo detský bicykel. Bicykel kúpte aj pre seba a rozdiely v tom, ako sa budete cítiť, pocítite za pár dní. Bicyklovanie ako každá iná aktivita pomáha redukovať váhu. Na bicykli spaľujete a formujete svaly. Cyklistikou budujete silnejšiu imunitu, posilňujete srdce a kosti, bojujete proti mnohým ochoreniam a podporujete svoje duševné zdravie.