Chystáte sa do zaujímavej a multikultúrnej juhovýchodnej Ázie a máte problém s plánovaním cesty? Pozrite sa na tipy, ktoré by vám na vašej ceste určite nemali ujsť.

Začnite v Thajsku

Do juhovýchodnej Ázie budete pravdepodobne letieť cez Dubaj, Jemen alebo iné destinácie na arabskom polostrove. Nech už si vyberiete letenky od ktorejkoľvek spoločnosti, odporúčame začať cestu práve v Thajsku. Nezabudnite navštíviť obrovské budhistické chrámy, pláže, na ktorých sa nakrúcal film Pláž a ochutnať miestne špecifické jedlá.

Na skok do Vietnamu

Keď sa Thajska nabažíte, môžete pokračovať v ceste do Vietnamu. Ho-Či-Minovo mesto vás uchváti a v tamojšej džungli môžete navštíviť napríklad tunely, v ktorých sa počas vojny v 60tych rokoch skrývali vojaci Vietcongu. Pozor však na klaustrofóbiu, s toutou slabosťou neodporúčame navštevovať tieto kilometrové stiesnené tunely.

Indonézia

Jakarta je jedno z najmodernejších miest juhovýchodnej Ázie spolu s Hong-Kongom a ostatnými multimestami. V takejto destinácií sa nabažíte modernej architektúry, ale i turistiky na najnebezpečnejšie vulkány sveta v ohnivom kruhu. Medzi jednotlivými indonézskym ostrovmi sa môžete presúvať aj loďou a svoj výlet tak ozvláštniť o dobrodružnú plavbu.

Je v podstate jedno, či hľadáte hypermoderné mestá, panenské pláže alebo tropickú džungľu. V juhovýchodnej Ázii nájdete všetko. Výhodou je, že letenky medzi jednotlivými krajinami sa dajú zohnať skutočne lacno a vy si tak môžete užiť nezabudnuteľnú dovolenku.

Na skok do Austrálie

Keď už ste v juhovýchodnej Ázii, môžete skočiť navštíviť aj ďalší svetadiel – Austráliu. Pozor však na jedovaté pavúky a hady, ktoré na turistov číhajú aj v na pohľad bezpečných príbytkoch.