Nový rok do povinného zmluvného poistenia veľké zmeny neprináša. Na slovenskom trhu  je veľa poisťovní, konkurencia je vyššia, a preto pre získanie zákazníkov poisťovne nevyužívajú zmenu ceny, ale skôr zmeny poskytovaných služieb. Rovnako viaceré z nich zvolili stratégiu profilovania si zákazníkov, ktorým dosiahnu lepšie zameranie.

Čo ovplyvňuje cenu pzp poistenia?

Vo všeobecnosti každá poisťovňa zohľadňuje rovnaké faktory pri tvorbe cien pzp poistenia. Rozdiel je v tom, že každá pripisuje danému faktoru inú váhu. Na cenu vplývajú najmä parametre ako vek vodiča, bydlisko, koľko rokov má vodičský preukaz a ako dlho jazdí bez nehody, ale aj údaje o vozidle: výkon motora, objem valcov, vek vozidla, značka a typ. Cena povinného zmluvného poistenia by však nemal byť jediný parameter, ktorý by ste mali zohľadňovať pri výbere pzp. V cene totiž nemusia byť zahrnuté asistenčné služby či iné doplnky. Ak si chcete naozaj výhodne vybrať spomedzi všetkých ponúk, ktoré na našom poistnom trhu sú, mali by ste využiť online kalkulačku pzp, ktorá vám po zadaní vstupných údajov ukáže ponuky, ktoré by vám poisťovne pre vaše vozidlo ponúkli. Okrem cien si viete porovnať aj bonusy či iné výhody.

Zmení sa cena povinného zmluvného poistenia?

V roku 2018 sa faktory, ktoré určujú cenu nezmenia, výrazne sa nezmení ani cena samotného pzp poistenia. Čo sa týka trendov v oblasti cenovej stratégie, poisťovne začali viac segmentovať – rozdeľovať trh na viac segmentov. Pre mladých platilo, že ich výška pzp bude vyššia, pretože ešte nie sú takí skúsení a pravdepodobnosť nehody je vyššia. Poisťovne týchto ľudí segmentovali a vyčlenili skupinku do 29 rokov, ktorej sa toto znevýhodnenie bude týkať. Tým, že si takto segmentujú trh, sa snažia viac prispôsobiť jednotlivým kategóriam vodičov. Tiež sa berie viac v úvahu bezškodový priebeh na cestách. Aj dĺžka tohto obdobia sa viac rozdelila. Inú výšku pzp budú mať tí, čo havarovali minulý rok ako tí, čo spôsobili škodovú udalosť pred 4 rokmi.

Kde si vytvorím pzp poistenie?

Na Slovensku máte na výber z viacerých poisťovní, ktoré vám ponúknu povinné zmluvné poistenie vášho auta. Môžete si vybrať najväčšiu slovensku poisťovňu Allianz alebo poisťovňu Generali, ktorá sa chystá v roku 2018 upriamiť viac na parametre vozidla, ktoré zohľadní pri cene pzp.Viac bonusov si pre vás pripravila Kooperativa a Komunálna poisťovňa. Viac kategórii pre vozidlá má zase poisťovňa Wüstenrot. Ak chcete mať prehľad o všetkých novikách a službách čo poisťovne ponúkajú, vyskúšajte online kalkulačku pzp poistenia. Nájdete v nej všetky poisťovne rýchlo a jednoducho a budete si vedieť v pohodlí vášho domu porovnať výhody, ktoré vám poskytujú.