Premýšľate nad cestou do Spojených štátov? Nech už je účel Vašej cesty akýkoľvek, určite uvítate expresné vybavenie víza či povolenia. S týmto vie pomôcť aj agentúra ESTA Visa, ktorá Vás prevedie procesom získania cestovného povolenia ESTA (potrebného pred vycestovaním do USA). Ak sa plánujete v krajine zdržať kratšie ako tri mesiace, máte zakúpenú spiatočnú letenku či prestupný lístok, ste občanom alebo štátnym príslušníkom krajiny oprávnenej na ESTA bezvízový program (VWP), víza do USA nepotrebujete. V prípade, že sa teda rozhodnete cestovať ako turista alebo Vás v Amerike čaká pracovné jednanie, môžete o povolenie pre vstup do krajiny žiadať online. Pred vstupom do lietadla vyplníte náležitý formulár a nemusí Vás trápiť žiadne vízum USA.

Autorizovaný systém zameraný na určenie spôsobilosti občana

ESTA alebo Electronic System for Travel Authorization je autorizovaný systém, prostredníctvom ktorého sa určuje spôsobilosť občana k návšteve USA. O povolenie prostredníctvom tohto systému smú žiadať iba cestujúci z krajín, ktoré spadajú do bezvízového programu. Povolenie je nutné vziať si so sebou na palubu lietadla. ESTA je americkým vládnym programom, a teda ho riadi Ministerstvo vnútra USA. Účelom je detekcia pasažierov ešte pred vstupom do Ameriky. Z dôvodu posilnenia bezpečnosti je ESTA USA povinná od 12. januára 2009. Pokiaľ Vás čaká cesta do „krajiny za veľkou mlákou“, je nutné, aby ste si vybavili elektronické povolenie ešte pred vstupom do nej. Aby celý proces prebehol bez problémov, je tiež dôležité, aby ste mali platný biometrický cestovný pas. ESTA žiadosti sa podávajú a vybavujú iba cez internet. Schválená žiadosť je platná dva roky, no ukončiť ju môže aj skončenie platnosti cestovného pasu.

K žiadosti o povolenie pristupujte zodpovedne a čestne

Pred cestou je tiež dobré naplánovať si prepravu leteckou alebo námornou spoločnosťou, ktorá je vláde USA dobre známa. Aby bolo Vaše povolenie akceptované, musíte sa vedieť preukázať spiatočným alebo prestupným lístkom, ktorého platnosť nekončí v susednom teritóriu či na ostrove v blízkosti USA (ak tam, samozrejme, nemáte trvalý pobyt). Pracovné vízum USA či turistické vízum vybavíte bez väčších problémov, no zväčša postačí ESTA povolenie. Ak je účelom Vašej cesty krátkodobý turizmus alebo obchodná cesta, prekliknite sa na estavisa.cz. Po vybavení povolenia smiete vycestovať do USA v rámci bezvízového programu. Je nutné, aby ste ESTA formulár skutočne vyplnili a počkali na schválenie povolenia. Ak Vám žiadosť nebude odsúhlasená, môžete požiadať o cestovné víza na konzulárnom úrade. Ani „odklepnutie“ však nezaručuje vstup do krajiny. Po vstupe do Ameriky Vás čaká ešte colná kontrola, pri ktorej sa rozhodne, či smiete krajinu skutočne navštíviť. Žiadosť vždy vyplňte seriózne, nezavádzajte a neklamte. Ak sa zistí, že ste niekde úmyselne (ale aj neúmyselne) uviedli nesprávne údaje, Vaše povolenie môže byť bez udania dôvodu zrušené. Okrem toho môžete byť obvinený z krivej výpovede. Takto sa potom Vaša vysnívaná a dlho plánovaná cesta do USA zmení razom na nočnú moru.

Profesionálna vízová agentúra

Súčasťou služieb profesionálnej vízovej agentúry Esta Visa je aj garancia 100%-ného vrátenia peňazí v prípade zamietnutia žiadosti, osobná asistenčná služba počas celého schvaľovacieho procesu (24 hodín, 7 dní v týždni), aktuálna validácia dát a rozsiahla dokumentácia vo formáte PDF. Pre expresné vybavenie je k dispozícií aj služba, kedy získate ESTA povolenie do 5 minút. Žiadatelia dostanú grátis Sprievodcu veľvyslanectvom a konzulátom, ale aj rôzne tipy na cestovanie pripravené americkými leteckými spoločnosťami. Služby sú k dispozícií v rodnom jazyku klienta. ESTA Visa robí cestovanie do USA jednoduchším, preto neváhajte navštíviť jej stránky.

Zdroj: estavisa.cz

Foto: © [Sergey Novikov] / Dollar Photo Club