Zvažujete kúpu bazárového iPhonu, ale bojíte sa, aby ste si nevybrali zlý kus? Máme pre vás jednoduchý návod, čomu sa vyvarovať a ako vybrať použitý iPhone, ktorý bude stáť zato!

Ak zvažujete kúpu nového telefónu, pravdepodobne ste vo veľmi náročnej situácii. Trh s mobilnými telefónmi je v dnešnej dobe tak obrovský, že vybrať si telefón v priebehu jedného dňa je prakticky nemožné. Už keď si myslíte, že ste konečne našli tú najvýhodnejšiu ponuku, objaví sa ďalšia, ešte výhodnejšia. Je tak len na vás, aké značky mobilných telefónov uprednostňujete a na základe toho zvoliť potenciálnych kandidátov na ideálny telefón. Medzi nami sa určite nájde veľa takých ľudí, ktorí snívajú práve o iPhone. Predsa len, operačný systém Android nie je práve najdokonalejší a kto ho niekedy mal možnosť porovnať s operačným systémom iOS, ktorým sú vybavené zariadenia Apple iPhone, ten sa už k Androidu väčšinou nevráti. Mobilné telefóny iPhone okrem toho majú aj akýsi špecifický charakter a image, ktorý ostatným značkám telefónov chýba. Keď kupujete iPhone, často ho kupujete viac srdcom ako rozumom. Kto rozumný by totiž dal za nový telefón viac ako 1000 eur? Ak ste však rozumne zmýšľajúci človek a túžite po iPhone, aj pre vás existuje cesta – iPhone bazár.

Na dobrom kuse záleží…

Veľká sláva iPhonov sa podpísala aj na veľkom množstve rôznych čínskych napodobnenín iPhonov, ktoré sa dajú kúpiť aj na Slovensku. Háčik je však v tom, že takúto napodobeninu kupujete ako originál a ani len netušíte, že sa jedná o „fejk“. Práve toto je snáď najväčší problém, s ktorým sa pri kúpe iPhonu môžete stretnúť. Ako sa s ním vysporiadať? Základom je kúpa iPhonu z overených zdrojov. To však môže byť tiež celkom problém…

Napodobeniny v e-shopoch?

Dovoľte mi podeliť sa s vami s osobnou skúsenosťou s kúpou použitého iPhonu. Tak ako teraz vy, aj ja som sa rozhodol splniť si sen a kúpiť si mierne používaný iPhone 6 64GB. Na webe jedného solídne vyzerajúceho e-shopu som našiel mimoriadne lacný kus, ktorý bol podľa popisku úplne originálny a skontrolovaný. Tak som si ho kúpil. Keď dorazil domov, skutočne to vyzeralo, že som práve spravil najlepšiu kúpu svojho života. Prvý problém však prišiel už po prvom mesiaci používania. Home button, ktorý je základom pre ovládanie celého telefónu, sa pokazil. Telefón som nechcel reklamovať, tak som ho zaniesol do miestnej opravovne, aby mi Home button vymenili za nový. To, čo mi však technik povedal po tom, čo telefón otvoril, ma zhrozilo. Telefón už niekto predtým rozoberal a jeho vnútro obsahovalo kopu neoriginálnych a lacných dielov z Číny. Z Číny bol mimochodom aj spomínaný Home button, preto sa tak rýchlo pokazil. Bol som zdrvený… Ako sa mi len toto mohlo prihodiť?

Overené zdroje

Pri kúpe použitého iPhonu sa neodporúča kupovať ho od súkromných osôb, ale radšej využiť Apple bazár. Áno, ponuky súkromných osôb môžu vyzerať lukratívne, nikdy však neviete, či sa nejedná o napodobeninu, kradnutý telefón alebo niečo podobné. Ako som však spomínal, aj iPhone bazár si treba spoľahlivo vybrať. Z osobnej skúsenosti môžem odporučiť iPhone bazár na webe mp3.sk. V ňom nájdete rôzne použité iPhone modely za skvelé ceny. Čo je však dôležité, jedná sa o skutočne overené, originálne a stopercentne funkčné telefóny, na ktoré je 12 mesačná záruka. Pri každom telefóne je uvedený stav, ihneď tak viete, do čoho idete. Vybrať si tak môžete napríklad iPhone 7 Plus za skvelú cenu, pri ktorom budete vedieť, že je originálny a ničím nepríjemným vás neprekvapí. A keďže sny sú na to, aby sa plnili, splňte si svoj sen o iPhone aj vy. Nebolo to nikdy jednoduchšie!