Blíži sa zima a teda aj obdobie, kedy čoraz viac ľudí cestuje na vytúženú zimnú dovolenku. Väčšina slovenských dovolenkárov cestuje na dovolenku autom niekde na slovenské hory alebo do susedného Rakúska. Niet sa čomu diviť, cesta vlastným autom je oveľa praktickejšia ako cesta vlakom, autobusom či lietadlom. Viete si zobrať toľko vecí, koľko len chcete. Viete si zastaviť na miestach, kde sa chcete poobzerať a celkovo svoju cestu prispôsobiť svojim požiadavkám. Viete však aj, ako svoje auto pripraviť na takúto cestu a ako sa správne pobaliť, aby ste v prípade nehody boli v poriadku vy aj vaša batožina? Nie je to totiž len o tom, že sadnem do auta, všetky veci nahádžem do kufra a idem!

Svoje auto by ste si mali pred každou dlhšou cestou poriadne skontrolovať. Nikdy totiž neviete čo sa môže po ceste stať. Ak napríklad vlastníte Opel Insignia či Opel Corsa, odporúčame vám navštíviť autorizovaný servis Opel. To bude najlepšia vec pre vás aj vaše auto. Vy si ušetríte starosti a čas, a vaše autíčko dostane kvalitnú starostlivosť.

Svoju energiu a čas radšej investujte do dobrého uloženia batožiny v aute. Pri nesprávnom umiestnení a upevnení batožiny môže totiž nehoda spôsobiť fatálne následky. Konkrétne pri čelnej zrážke s prekážkou v rýchlosti 50 km/h, všetko vo vnútri pôsobí, ako by malo 30-50x vyššiu hmotnosť. Môže za to vplyv zotrvačnej sily. Takže napríklad zle uložený kufor s hmotnosťou 25 kg, ktorý pri náraze vyletí zo zadnej časti auta, by sa mohol premeniť na predmet, ktorý bude mať až 1,25 tony. Proti tomu nemá ľudské telo šancu. Ťažké predmety preto ukladajte vždy, ako prvé na spodok auta v kufri a podľa možností čo najbližšie k sedadlu. Ťažšie predmety nezabudnite aj poriadne pripevniť popruhmi. Pri šoférovaní majte na pamäti, že vaše auto je o niekoľko desiatok kíl ťažšie, čo sa prejaví napríklad aj pri brzdení či predbiehaní.