Ak chcete byť šetrní k životnému prostrediu, začať by ste mali tým, že budete správne triediť odpad. Na to však existuje niekoľko odporúčaní a tipov. Možno si práve poviete, že ide o banalitu, ktorú predsa ovláda každý, no štatistiky hovoria niečo iné. Práve opak je pravdou. Mnoho ľudí neovláda ani základne triedenie odpadu. Preto sa poďme bližšie pozrieť na základné a tie najdôležitejšie odporúčania!

Pravdepodobne viete, že odpad sa triedi na základe farby jednotlivých nádob na odpad. Napríklad, zelená je určená na sklo, modrá na papier, žltá na plast, hnedá na bioodpad a ešte existujú aj nádoby, ktoré, sú určené na kovy. Samozrejme triedený odpad je mimoriadne dôležitý. Dokáže totiž ochrániť životné prostredie pred možnými vznikmi skládok, ktoré sa dejú bežne v prípade. To je však nelegálne a trestné. Tým, že budete triediť odpad správne pomôžete životnému prostrediu do vysokej miery.

Podporte znižovanie odpadu

Ak chcete byť šetrní k životnému prostrediu, skvelým riešením je aj to, že budete podporovať znižovanie odpadu. To znamená, že budete eliminovať odpad, ktorý vytvárate bežnými činnosťami každý deň. To môžete uskutočniť napríklad tým, že budete kupovať vracajúce sa obaly, používať viacnásobne používateľne obaly prípadne vrecúška na nákupy. Taktiež by ste sa mali vyvarovať nebezpečným odpadom, medzi ktorý zaraďujeme napríklad oleje, farby, prípadne chemické látky. Takýto typ odpadu by sa mal zneškodniť bezpečným spôsobom. Jednoducho tak, aby to bolo šetrné k životnému prostrediu.

Správnemu triedeniu odpadu by ste mali učiť aj vaše deti. Založte si preto doma niekoľko nádob, ktoré budete využívať na triedenie. Určite je to skvelé riešenie. Ušetríte tak množstvo času pri triedení odpadu mimo domu. Veríme, že sme vás inšpirovali a budete sa našimi odporúčaniami riadiť.