Na pozemkoch zámku Courteenhall sa už štyri generácie venujú farmárstvu. Rozloha pozemkov farmy, ktoré má zámok je 850 hektárov a ďalšie pozemky slúžiace na lesníctvo a poľovačky. V dnešnej dobe aby sa starostlivosť o pozemky zvládla, musia používať kompaktný pásový nakladač a ďalšie použité stroje od spoločnosti Caterpillar.

Nie je tu žiaden prales. Všetko bolo vysádzané a navrhnuté s cieľom zabezpečiť čo najlepšie podmienky pre poľovanie a ochranu prírody,“ povedal Charles Wake, ktorého rodina obýva zámok už od roku 1673. V minulosti prešli od veľkoplošného pestovania plodín na  výsadbu a prácu s lesíkmi. Tým pádom majiteľ nemusel riešiť každoročnú výsadbu plodín. Charles sa rozhodol pre kúpu      CAT 299 D2 XHP. Tiež spomenul, že mali plnú stodolu traktorov, kde boli aj ďalšie poľnohospodárske stroje. Najviac ho ale na nakladači upútala jeho mimoriadna všestrannosť. Pre majiteľov pásový nakladač ponúka výkonný motor, vysoko výkonný hydraulický systém a napríklad aj odpruženie torznej nápravy, či maximálny výkon pracovného stroja. Môže to byť pri rýpaní, nakladaní a manipuláciou s materiálom v rozličných terénoch.

Ako dodal aj Charles najviac ho na stroji zaujal výkon a tiež okrem všestrannosti aj rôznosť použitia náradia práci. Napríklad aj také, ktoré používa pri ťažbe dreva. Majiteľ hodnotil kompaktný pásový nakladač s konkurenciou. Vyjadril sa, že Caterpillar pásový nakladač „hrá v inej lige.“ Gumové pásy, ktoré má pásový nakladač sú jeho prednosťou. Má vynikajúce manévrovacie schopnosti aj v stiesnených priestoroch. Charles tvrdí, že stroje, ktoré sa používajú pri ťažbe dreva mať mimoriadnu konštrukciu a byť robustné. Presne toto nakladač 299 D2 XHP má. Tiež sa vyjadril na stránku dodávateľa. Povedal, že „ dodávateľ mu dal pocit istoty ak by sa aj s mašinou čokoľvek stalo servis spoločnosti všetko vyrieši.“