Jazdíte často dlhšie trasy

Pokiaľ trávite denne v aute niekoľko hodín a spravidla väčšinou na diaľniciach, dieselové auto je jednoznačne správny výber. Určite viete počítať, takže je vám jasné, že investovať do naftového auta sa skutočne vyplatí. Ale nejde len o to, koľko kilometrov najazdíte. Ide aj o to, ako s takýmto autom jazdíte.  Pokiaľ sa na diaľniciach pohybujete konštantnou rýchlosťou len s čiastočne zaťaženým motorom, spotreba spadne veľmi nízko a je vysoká pravdepodobnosť vzniku problému v dôsledku necitlivého zaobchádzania.  Takže pokiaľ nejazdíte denne 200 km po diaľniciach, tak diesel rozhodne áno.

Ťaháte ťažké náklady

Máte doma jachtu a neviete, či je diesel správna voľba? Určite áno! Pokiaľ pravidelne ťaháte takýto náklad k moru alebo k vášmu obľúbenému jazeru, rozhodne si kúpte auto na diesel. To isté platí aj vtedy, keď máte neustále naložené auto ťažkými kuframi či inými vecami až po strechu samotného vozidla.

Lacnejší ako benzín

Asi každý veľmi dobre vie, že diesel je približne o polovicu lacnejší ako benzín. Investícia do naftového auta sa aj z tohto dôvodu oplatí, keďže naftové auto je o niečo drahšie, no časom sa vám to vráti i s úrokmi. Dajte si však pozor, či je lacnejšia nafta aj naozaj kvalitná, aby ste náhodou neskončili v servise.

V práci vám ponúkajú dieselové auto

Pokiaľ vám dajú v práci na výber služobné auto nie podľa veľkosti kufru, ale podľa spotreby a emisií a máte možnosť si vybrať medzi hybridom alebo nejakým naftovým autom, bude určite lepšie si zvoliť nakoniec diesel. Hybridné auto je skutočne úsporné len pri jazde po meste a pri častom čakaní v kolónach.  Pri normálnom jazdení, a to najmä mimo mesta, sa výhody hybridného auta strácajú.

 

Zdroj: http://www.dummies.com/how-to/content/the-pros-and-cons-of-diesel-engines.html

FOTO:  © maurogrigollo / Dollar Photo Club