V dnešnej dobe väčšina ľudí pracuje v kanceláriách. Tie sú už zariadené moderne, pričom vysoký dôraz sa kladie na prvotriedny komfort pri práci. No nie vždy vyzerali kancelárie tak ako dnes, aj keď samozrejme veľa záleží na tom, akú krajinu resp. časť zeme myslíme. Vo všeobecnosti však môžeme tvrdiť, že nábytok bol skôr starožitný, steny obyčajné biele a dôraz sa nekládol ani na celkový dizajn a atmosféru v danej miestnosti. Našťastie, dnes je tomu už koniec a moderné vybavené office centrum dokáže podporiť tvorivosť pri práci.

Dizajn

Aj kancelárie by mali vyzerať štýlovo a zároveň upokojujúcim dojmom, ktorý zamestnancov privedie k pohodovému mysleniu. Je dôležité správne skombinovať farby, ktoré by nemali byť príliš žiarivé a teda pri práci rozptyľovať, no ani nudné či fádne. Vyskúšajte miestnosť oživiť dizajnovými prvkami v podobe rôznych kartónových boxov či farebných poličiek, ktoré nádherne oživia i tú najobyčajnejšiu kanceláriu.

Osobné veci

Pokojne si vašu kanceláriu oživte rodinnými fotografiami, obľúbenými predmetmi či inými osobnými vecami. Vedeli ste, že niektorí zamestnávatelia dovolia nosiť do práce aj psov? Budujte si svoju komunitu a cíťte sa aj v práci ako doma!

Prostredie pre tímovú prácu

Snažte sa v práci vytvoriť uvoľnenú atmosféru medzi zamestnancami. Veď uznajte sami, že niet nad priateľské vzťahy, ktoré sú v mnohých prípadoch kľúčové. Pozorujte, ako sa ostatní správajú, či sa cítia za svojim stolom pohodlne a ak by ste mali pocit, že niečo je zle, treba to ihneď napraviť!

Lepšie priestory

Kto povedal, že taká kuchyňa by nemala byť jednou z miestností vo vašej práci? Ak sa rozhodnete niečo dôležité oznámiť svojim kolegom, pokojne to spravte pred kuchynskou linkou. Prečo? Ide o miesto, kde sa denno-denne stretáva celá rodina, tak prečo to neskúsiť aj v práci? Dosiahnete tým lepšiu spoluprácu, súkromie i nové priestory.

Niet nad svoj priestor

Aby ste si vyznačili svoj priestor, dá sa to pochopiteľne spraviť rôznymi spôsobmi, no jedným z nich je označenie pomocou obľúbených predmetov. Vezmite si vášho obľúbeného medvedíka či vlastný výrobok a označte si svoju zónu. Bude to pôsobiť veľmi milým dojmom, ktorý vzbudí príjemnú náladu u každého, kto prejde okolo.

Kancelársky šum

Ak v kancelárií pracuje viacero osôb, určite mi dáte za pravdu, že niekedy sa medzi sebou rozprávajú o niečo tichšie, a to len z toho dôvodu, aby si zachovali svoje súkromie. Prečo však nespraviť presný opak? Začnite medzi sebou komunikovať nahlas a vnímajte kancelársky šum v pozadí, ktorý vám dodá pocit súkromia.

Spoločný stôl

Mnoho firiem je pri zariaďovaní kancelárií presvedčených, že každý zamestnanec by mal mať svoj vlastný pracovný stôl. Dôvodov môže byť pochopiteľne viac, veď každý z nás má rád svoje súkromie aj pri práci. No pokiaľ ide o firmu, kde sú pracovníci neustále na cestách, koľko z týchto stolov sa skutočne využije? Je lepšie investovať do iných vecí, keďže v mnohých prípadoch stačí jeden veľký stôl pre všetkých pracovníkov v danej kancelárií.

Hry

Niektoré firmy sú presvedčené, že spoločenské hry by mali byť ich súčasťou. Môže to pomôcť uvoľniť napätie pri pracovných pohovoroch, ba niekedy aj pri riešení krízových situácií. Dôležité je tiež dbať na osvetlenie v miestnosti, ktorého by malo byť dostatok. Máte aj vy slnečný výhľad?

Kreativita

Nebojte sa byť kreatívny! Dovoľte vašim kolegom, aby si mohli vybrať vlastné poháre na kávu, vlastné perá alebo zošity. Pri pracovnej porade im nechajte na stole papier a po skončení si prezrite ich „výtvory“. Snažte sa spríjemniť i tie menej príjemné chvíle niečím kreatívnym a nápaditým.

Neponáhľajte sa

Je celkom logické, že už behom chvíle by ste chceli mať všetko zariadené, vopred naplánované a dokončené. To sa však nedá. Dajte všetkému čas a nezabudnite chrániť svoju vlastnú identitu!

Sústredenie

Občas sa stane, že niekto z pracovníkov potrebuje „vypadnúť“ a premýšľať. To sa však nedá, pokiaľ je v kancelárií viacero zamestnancov a teda i hluk. Kancelárie a sklady v Bratislave poskytujú pre zamestnancov miesto, kde sa môžu na pár hodín „uchýliť“ a pracovať v pokoji. Podporujú ich tvorivosť, sú nádherne zariadené a prispôsobené tak, aby sa v nich pracovalo po celý čas na maximum.