Poisťovňa Union na základe štatistík zaznamenala, že viac ako 300 tisíc vodičov najazdí ročne menej ako 5000 km. V priemere to je menej ako 13 najazdených kilometrov denne na vodiča. Títo vodiči majú aktuálne možnosť využiť zľavu z ceny poistenia PZP. Výhodné PZP so zľavami a bonusmi však môžu získať aj aktívnejší vodiči.

30% zľava z PZP

Každý vodič, ktorý jazdí menej často a všetci príležitostní vodiči môžu na PZP ušetriť desiatky eur zo základnej ceny v poisťovni Union. Princíp spočíva vo výpočte ceny povinného zmluvného poistenia a uzatvorenia zmluvy online na webe. Následne si vodič stiahne mobilnú aplikáciu, prostredníctvom ktorej bude poisťovňa overovať najazdené kilometre.

Výhodné PZP pre aktívnych vodičov

Aktívni vodiči majú viacero možností pre získanie výhodného PZP poistenia. Vo všeobecnosti majú lacnejšie PZP skúsenejší vodiči, ktorí jazdia pravidelne v menších mestách alebo obciach. Na cenu PZP však vplýva viacero faktorov, ako vek vodiča, výkon vozidla či čas od poslednej škodovej udalosti.

Najlepšia možnosť ako získať výhodné a zároveň lacné PZP stále zostáva rovnaká, a teda porovnanie a uzatvorenie PZP online. Porovnanie viacerých ponúk z rôznych poisťovní poskytuje vodičom prehľad najlepších cien ako aj prehľad bonusov a prípadných akcií.

Povinné zmluvné poistenie je možné získať online so 40% zľavou. Na internete je možné nájsť viacero porovnávačov, ktoré dokážu kalkulovať PZP na mieru už so zarátanými bonusmi. Niektoré kalkulačky PZP využívajú zdĺhavé formuláre, ktoré musí vodič vyplniť aby získal prehľad ponuky a často vyžadujú registráciu.

Pre rýchle a jednoduché porovnanie ponúk a cien PZP odporúčame stránky bez nutnosti registrácie či také, kde stačí zadať ŠPZ vozidla. Za vyskúšanie stojí napríklad kalkulačka  mojepzp.sk, ktorá vygeneruje prehľad ponúk takmer okamžite.