Jazda na motorke sa spája s pocitom slobody, je plná zážitkov a adrenalínu. Silný stroj a rýchla jazda však vyžadujú kvalitné motorkárske oblečenie a bezpečnú prilbu. Pomocou vhodného oblečenia, prilby a chráničov si budete vedieť vychutnať jazdu v akomkoľvek teréne bez obáv z následkov prípadného pádu.

Kvalitné moto prilby

Kvalitné prilby na motorku musia byť homologizované kvôli vašej bezpečnej jazde. Najčastejšie sa stretnete s prilbami vyrábanými z polykarbonátu, ktorý však nie je dostatočne pevný. Pred nárazom vás najlepšie ochráni prilba vyrobená z karbónových alebo kevlarových vlákien.  Správna výbava helmy vám pomôže spríjemniť dlhšiu jazdu. Oceníte pri nej funkciu odvetrávania, systém proti zahmlievaniu alebo prepojenie s vašim mobilným telefónom. Motorkári sa radi predvádzajú, a preto im záleží aj na dizajne. Čierna prilba vyzerá skvele, ale pestré farby vás ochránia počas jazdy v noci. Túžite po retro dizajne alebo hľadáte praktickú prilbu? Internetový obchod inSPORTline je zárukou veľkého výberu motorkárskeho oblečenia i doplnkov za bezkonkurenčné ceny.

Prilby podľa štýlu jazdy a terénu

Otvorená prilba

Otvorená prilba na motorku je vhodná pre majiteľov skútrov. Neposkytuje dostatočnú ochranu pri rýchlejšej jazde. Tento typ prilby obľubujú hlavne dámy kvôli štýlovému dizajnu. Otvorené prilby sa vyrábajú s predným plexisklom alebo bez neho. Pri absencii skla je potrebné doplniť prilbu ochrannými okuliarmi.

Integrálna prilba

Milovníci rýchlej jazdy by mali siahnuť po integrálnej prilbe (uzavretej). Je vyrábaná s ohľadom na možnosti vysokej aerodynamiky. Takýto štýl jazdy vyžaduje kvalitné motorkárske oblečenie a správne umiestnené chrániče. Integrálne prilby vyššieho štandardu sú často vybavené doplnkovými funkciami, ktoré zvyšujú komfort jazdy (ventilácia, systém proti zahmlievaniu skla a iné).

Výklopná prilba

Ak často jazdíte dlhé vzdialenosti, výklopná prilba je pre vás správnou voľbou. Oceníte pri nej možnosť vyklopenia prednej časti pri vysokých teplotách. Jednoduchšia je aj manipulácia s ňou pri jedení a pití počas prerušenia jazdy. Tento typ prilby je vhodný pre jazdcov, ktorí nosia dioptrické okuliare.

Off road prilba

Off road prilba je primárne určená pre profesionálnych crossových jazdcov. Poskytuje maximálnu ochranu pri páde alebo kolízii. Je vybavená taktiež štítom na ochranu pred slnkom a odlietavajúcimi kamienkami. Nie je vhodná na jazdu po diaľnici.