Medzi špecializované služby pre spoločnosť patrí aj pomoc v oblasti realít. Nezainteresovaný človek môže byť totiž neraz zmätený, čo so sebou prináša riziko, že sa dostane do neočakávaného problému. Riešiť otázky nehnuteľností svojpomocne je nanajvýš nebezpečné, pretože je tu množstvo detailov a povinností, ktoré sa neoplatí obísť. Ak hľadáte byty na predaj Banská Bystrica (alebo možno i prenájom), svoju dôveru môžete vložiť aj do realitnej spoločnosti XEMAR, ktorá ponúka klientom komplexné služby v oblasti predaja, kúpy, prenájmu nehnuteľností, ale aj prevodov družstevných bytov, výmeny, odkúpenia či ohodnotenia. Odborné finančné poradenstvo podané tímom špecializovaných maklérov tvorí prirodzenú súčasť obchodnej politiky firmy. Partneri, pre ktorých je stále posvätné heslo „Náš zákazník, náš pán!“ si určite zaslúžia Vašu pozornosť. Snaha spoznať skutočné potreby klientov v oblasti nehnuteľností a ich naplnenie je nosným pilierom úspešnej spolupráce.

Kúpa nehnuteľnosti je náročný proces

Keď už ste sa rozhodli kúpiť si nejakú nehnuteľnosť, malo by Vám byť jasné, že ide o časovo náročný postup vyžadujúci zložité právne operácie. Budete podpisovať niekoľko zmlúv a potrebné je tiež vybaviť viacero úradných listín. Voľba správneho realitného makléra zaistí, aby ste si vybrali skutočne dobre. Školený pracovník zabezpečí prehliadku zvoleného objektu a bude dbať na to, aby cena i kvalita zodpovedala aktuálnej situácií na trhu, no v neposlednom rade spĺňala aj Vaše očakávania. Pokiaľ sa rozhodnete osloviť realitnú spoločnosť XEMAR, na celý proces bude dohliadať právne oddelenie, ktoré skontroluje všetky zmluvy, bude asistovať pri prehliadkach a samotnom preberaní nehnuteľnosti. Podobne sa bude postupovať, ak máte záujem hoci len o prenájom bytov Banská Bystrica. Úsilím spoločnosti je maximálne obhájiť klientove záujmy. Maklér zadá do systému XEMAR Vašu požiadavku a tá bude každý deň spárovaná s aktuálnou ponukou. V prípade, že niektorá zapadne do zadaných kritérií, dostanete ju e-mailom. Pokiaľ prejavíte o niektorú nehnuteľnosť záujem, podpíše sa rezervačná zmluva, ktorá Vám podrží zvolený objekt do doby, kým sa podpíše riadna kúpna zmluva. Rezervačný poplatok je prejavom seriózneho záujmu a je započítaný do kúpnej ceny. Prediskutuje sa financovanie, vypracujú ďalšie zmluvy, urobí sa návrh na zápis do katastra a po zrealizovaní všetkých potrebných náležitosti si môžete nehnuteľnosť prevziať.

Predaj nehnuteľnosti vyžaduje zložité právne operácie

Podobne ako kúpa, ani predaj bytov či predaj rodinných domov nie je jednoduchou záležitosťou. Ide o náročnú obchodnú transakciu, kde sa zaiste tiež oplatí mať po ruke zodpovedného poradcu. Procesné kroky a náročné operácie bežný občan zväčša nezvládne sám. Spolupráca s profesionálom celý postup urýchli. Vaša nehnuteľnosť bude ponúknutá za najvyššiu možnú predajnú cenu a okrem toho si ušetrite množstvo starostí i stresovania. Štatistiky a prieskumy nepustia, hovoria jasnou rečou. Tí, ktorí sa rozhodli využiť služby kvalifikovaných realitných agentov, predali svoju nehnuteľnosť za vyššiu cenu a v kratšej dobe ako tí, čo ju predávali sami. Nehnuteľnosť je potrebné pred predajom dôkladne pripraviť, a teda zvýšiť jej atraktivitu. Odborník Vám poradí niekoľko dobrých tipov. V prvom rade treba vyzdvihnúť plusy v okolí nehnuteľnosti (občianska vybavenosť a pod.), no objekt by mal tiež pôsobiť neosobne a čisto, aby si v ňom vedel budúci majiteľ predstaviť svoje nažívanie. Ak patrí k nehnuteľnosti aj záhrada, mala by byť rovnako upravená. S realitnou spoločnosťou uzavriete sprostredkovateľskú zmluvu a vybraný maklér tak za Vás všetko vybaví. Vytvorí sa profesionálna prezentácia reality, ponuka sa vloží do interného systému XEMAR a následne sa potom bude exportovať na významné realitné servery. Všetko potrebné od prvotnej prehliadky až po konečné daňové priznanie zvládnete s pomocou odborníka takpovediac ľavou zadnou.

Nevystavujte sa riziku, kupujte, predávajte a prenajímajte zodpovedne!

Foto: xemar.sk