Chystáte sa vymieňať letné pneumatiky za zimné? V tom prípade vám prinášame dôležité odporúčania, ktoré by ste mali určite zvážiť. Kedy je správny čas na výmenu letných pneumatík za zimné, na čo všetko si dávať pozor a ako postupovať?

Správny čas na výmenu letných pneumatík za zimné je približne v polovici novembra. V tomto čase je už väčšia zima a postupne nastupujú aj snehové prehánky. Zo zákona platí, že na vozidle musíte mať zimné pneumatiky obuté v prípade, že je na ceste súvislá vrstva snehu, prípadne ľad. Odporúča sa však pneumatiky prezuť radšej skôr, ako neskôr. Niektorí ľudia si to nechávajú na poslednú chvíľu, čo určite nie je správne, pretože potom sú termíny v pneuservisoch častokrát už rezervované.

Spoľahlivé pneuservisy

V prvom rade by ste si mali vybrať spoľahlivý pneuservis, v ktorom si dáte vymeniť letné pneumatiky za zimné. Spoľahlivé pneuservisy sú také, ktoré vynikajú kvalitou svojej práce. To znamená, že všetky služby vykonávajú s ohľadom na kvalitu, precíznosť a detaily. Zistíte to veľmi ľahko, napríklad na základe referencií od zákazníkov daného pneuservisu.

Kontrola zimných pneumatík

Predtým, ako sa rozhodnete vymeniť letné pneumatiky za zimné, určite skontrolujte ich stav dôkladne. Dôležitá je, napríklad, hĺbka dezénu, ktorú je potrebné skontrolovať. Ak spozorujete na pneumatikách nejaké poškodenia, je potrebná ich výmena. Poškodené zimné pneumatiky by vám totiž mohli spôsobiť na cestách problémy a znížiť tak vašu bezpečnosť.

Taktiež je dôležitá správna geometria kolies, teda vyváženie kolies. Vyvážené kolesá sú mimoriadne dôležité pre bezpečnú jazdu. Preto, pred montážou zimných pneumatík nezabúdajte skontrolovať aj túto stránku. A čo s letnými pneumatikami počas zimy? Uchovajte ich v suchom a tmavom prostredí. Odporúčame ich aj pred uložením dôkladne umyť.