Svet automobilového priemyslu sa v dôsledku inovácií, technologického pokroku a narastajúcich očakávaní zákazníkov neustále mení. Tí najstabilnejší hráči však ostávajú. Toto sú tie najpopulárnejšie automobilky sveta.

Opel: Tradičné hodnoty v modernom svete

Na začiatok zoznamu zaradíme Opel, nemeckú automobilovú spoločnosť s bohatou históriou a tradíciou. Opel je známy svojím inžinierskym umením a prínosom pre automobilový priemysel. Aj vďaka populárnym modelom, akými sú Opel Grandland, Opel Crossland alebo nový Opel Astra zostáva kľúčovým hráčom na trhu, a to najmä kvôli príťažlivému dizajnu, moderným technológiám a širokému výberu.

Kia: Dynamický rast a moderný dizajn

Značka Kia je na Slovensku pozoruhodným hráčom, ktorý zaznamenal výrazný rast a získal si pozornosť zákazníkov. Jedným z kľúčových prvkov príťažlivosti tejto juhokórejskej značky je široká škála vozidiel, ktoré pokrývajú rôzne segmenty trhu. Nielenže ponúkajú moderné SUV a crossover vozidlá, ale aj kompaktné a mestské autá s nízkou spotrebou paliva.

V posledných rokoch sa Kia zameriava nielen na efektívnosť paliva, ale aj na elektrifikáciu, pričom predstavila hybridné a plne elektrické varianty svojich model.

Toyota: Inovátorka v oblasti hybridných vozidiel

Keď už sme pri tých hybridoch, japonská automobilová spoločnosť Toyota si udržiava svoje postavenie aj vďaka inováciám v tejto oblasti. Jej modely ukazujú, že vozidlá môžu byť energeticky efektívne a zároveň poskytovať vysoký štandard pohodlia za splnenia všetkých požiadaviek zákazníkov.

Volkswagen Group: Široká škála značiek

Volkswagen Group je medzinárodný automobilový gigant, ktorý zahŕňa radu značiek, od luxusných vozidiel Audi po ekonomickejšie Škoda. S neustálou inovačnou snahou si udržiava silnú pozíciu na trhu a má naozaj široký záber.