Ak patríte medzi zodpovedných vodičov, určite ste už stihli vymeniť letné pneumatiky za zimné, v opačnom prípade ohrozujete nielen svoje zdravie, ale aj zdravie ostatných účastníkov cestnej premávky! Pokiaľ sa chystáte na víkend do hôr, obvykle by ste mali mať so sebou povinnú výbavu, pochopiteľne i prezuté zimné pneu, škrabku na ľad, no nevyhnutné sú tiež snehové reťaze, ktoré vám môžu výrazne pomôcť v situácií, kedy sa kolesá automobilu začnú boriť do snehu. Áno, znie to dosť nepríjemne, no na zľadovatenej a obzvlášť zasneženej vozovke je tento jav viac než častý.

Používajte snehové reťaze všade tam, kde to prikazuje dopravné značenie!

Zákon ukladá povinnosť použitia zimných reťazí všade tam, kde to prikazuje príslušné dopravné značenie, čiže je nutné si uvedomiť, že nejde o náhradu zimných pneumatík! Zimné pneumatiky sú určené na jazdu po meste či diaľniciach, kde je vozovka upravovaná, prípadne sa na nej nachádza námraza či jemná vrstva snehovej pokrývky, ktorá vašu jazdu žiadnym spôsobom neohrozuje. Pochopiteľne, ak dodržiavate predpisy a štýl jazdy prispôsobujete aktuálnemu počasiu a poveternostným vplyvom. V tomto prípade netreba zabúdať ani na hliníkové disky, ktoré majú najmä v zime svoje opodstatnenie – chránia váš brzdový systém pred nečistotami, ktorým sa samozrejme nevyhneme.

Vsaďte na kvalitné prevedenie od renomovaného výrobcu!

Rýchloupínacie snehové reťaze značky MODULA sú maximálne šetrné k vašim hliníkovým diskom a zároveň sú určené pre všetky motorové vozidlá, a to bez ohľadu na model automobilu. Snehové reťaze je možné použiť aj na vozidlá s obmedzeným priestorom medzi pneumatikou a mechanickými časťami, pričom špeciálny systém Universal Bot sa prispôsobí každému typu kolies, čo považujeme za obrovské plus! Modul CS Grip je integrovaný pomocou patentovej tlakovej pásky, ktorá sa dá bez problémov prispôsobiť, čiže sa nemusíte báť, že by nezapadla. Ak hľadáte snehové reťaze na offroad, neváhajte a siahnite po špičkovom produkte, ktorý je zárukou bezpečnej jazdy v súlade so všetkými platnými normami.