Zákon schválnosti neustále funguje, no veľa majiteľov vozidiel ho podceňuje. Deň čo deň dochádza k mnohým nepríjemným situáciám, medzi ktoré patrí poškodenie automobilu. Hoci majitelia motorových vozidiel sú povinní dohodnúť si zákonné poistenie vozidla, o havarijnom poistení rozhodujú podľa vlastného uváženia. Veľa vodičov sa snaží ušetriť, a preto havarijné poistenie odmietajú. Robia veľkú chybu, pretože nové vozidlá si zaslúžia aspoň finančnú ochranu pred vandalizmom, krádežou či živelnou pohromou. Alebo chcete platiť v prípade vzniku nejakej udalosti všetko z vlastného vrecka?

Dôležitosť a význam havarijného poistenia vám demonštrujeme na konkrétnej situácii, ktorá nastáva dnes a denne. Predstavte si, že vám auto stojí pred rodinným domom. A ako ho stihnete schovať do garáže, vandali sa rozhodnú urobiť si trochu radosti a celé vám ho poškriabu. Nablýskané vozidlo ihneď stráca na estetickej hodnote, no platiť z vlastného vrecka nove lakovanie je pomerne nákladná záležitosť. Pokiaľ máte dohodnuté havarijné poistenie, ktoré sa vzťahuje aj na škody spôsobené vandalizmom, nemusíte vešať hlavu. Faktúru za lakovanie zaplatí poisťovňa, čo sa bezpochyby oplatí.

Havarijné poistenie kryje veľa nákladov

Podobných situácií môže nastať oveľa viac. Havarijné poistenie sa nevzťahuje výlučne na škody spôsobené vandalizmom, ale aj na škody spôsobené živelnými pohromami (krúpy, povodne, víchrice, požiar) a krádežou. Havarijné poistenie pokrýva tiež škody, ktoré si spôsobíte na vlastnom automobile pri dopravnej nehode. Ale to len v čase, že dopravnú nehodu sami spôsobíte. Ak by ju spôsobil iný účastník cestnej premávky, potom sú škody na vozidle hradené z jeho povinného poistenia.

V súčasnej dobe si dohodnete havarijné poistenie online. Stačí vyplniť jednoduchý formulár, odoslať ho na spracovanie a o ďalších krokoch vás bude poisťovňa informovať.