Plány na tohtoročné leto sa zmenili mnohým Slovákom a to najmä tým, ktorí mali zaplatené dovolenky v zahraničí. Niektorí sa rozhodli ich predsa len absolvovať, no obrovská časť si to radšej nechala na ďalší rok. Slováci sa toto leto rozcestovali hlavne po Slovensku a to ešte viac, ako v minulosti.

Ako to je u vás?

Patríte k tým, ktorí nechcú celé leto sedieť doma, no ani do zahraničia vás to v aktuálnej situácii neláka? Vďaka tomu, že máme krajinu s neuveriteľnou prírodou sa dá zažiť nezabudnuteľná dovolenka aj na Slovensku. V ponuke máme rôzne typy ubytovaní, kde nájdeme nielen dobré jedlo, ale aj relax, zábavu, športové aktivity a v neposlednom rade aj program pre deti. More síce nemáme, no určite nezúfajte. Spoznávať sa oplatí aj naše regióny, ktoré majú naozaj čo ponúknuť. Program si viete vyskladať tak, že aj vaše deti budú mať tie najlepšie zážitky a túto dovolenku si budú chcieť zopakovať. Výhodou je, že cesta netrvá tak dlho, ako napríklad do Chorvátska a môžete sa hocikedy vrátiť pohodlne domov. Istotou je aj to, že vás po odchode nebudú čakať žiadne obmedzenia a opatrenia spojené s pandémiou. Dovolenka na Slovensku je tento rok voľbou číslo jeden pre väčšinu z nás.

Nezabudnite na kontrolu auta

Je pravda, že cesta bude trvať omnoho menej, ako do zahraničia, no ani v tomto prípade sa neoplatí podceňovať technický stav auta a jeho výbavu. V dostatočnom čase pred odchodom by ste si mali skontrolovať letné pneumatiky, ktoré nesmú byť poškodené a ani príliš zničené. Na ceste po diaľnici by vás mohli sklamať a dovolenka by sa zmenila na jeden veľký problém. Ak zistíte, že gumy už nie sú vhodné na takúto trasu, radšej ich vymeňte a budete mať istotu. Nepotrebujete tie najlepšie letné pneumatiky, no musia byť spoľahlivé a bezpečné. V prípade, že nemáte čas na porovnávanie a hľadanie novej sady, pozrite si test pneumatík. Nájdete tam výber najlepších gúm v súčasnosti, ktoré testovalo odborníci.

Ak je auto spôsobilé na jazdu po technickej stránke, skontrolujte aj výbavu. Patrí sem lekárnička, reflexné vesty, platné uzatvorené povinné poistenie auta, rezerva, ale aj hladina oleja a dostatočná voda v ostrekovačoch. Hoci sa môže niekomu zdať, že táto kontrola je prehnaná, predídete ňou zbytočným zdržaniam a komplikáciám na ceste. Podcenenie niektorej zo spomínaných vecí vás nemusí v konečnom dôsledku stáť len čas, ale aj financie zaplatené za pokutu.