Asi netreba nijako zvlášť vysvetľovať, prečo sú kondícia a psychická pohoda pre človeka tak dôležité. Určite nie je nič príjemné zadýchať sa už pri miernom stúpaní, oddávať sa každodennému stresu, no tiež podliehať zdravotným problémom, ktoré so sebou nedostatok kondície taktiež prináša. Všetko toto ovplyvňuje naše pracovné nasadenie, ale aj súkromný život. Ak sa chcete znova dostať do formy a zresetovať si hlavu, kúpte si trampolínu.

S trampolínou je život veselší

Nezáväzné šantenie či organizovaný tréning na trampolíne dokážu hotové divy. Nielenže sa Vám zlepší nálada, postupne sa prehopsáte k lepšiemu zdraviu. Trampolíny sú dokonca pre niektorých jedincov, ktorých trápia špecifické zdravotné problémy, vhodné aj ako zdravotná pomôcka. Skákanie rozvíja srdcovo-cievnu kondíciu, preto sa k trampolíne v súčasnosti už nepristupuje iba ako k hračke pre deti. Moderné fitness  centrá zaradili menšie modely aj do svojho dynamického programu.

Tajomstvo odhalené

Pri koordinovaných pohyboch na trampolíne zapájame rovnomerne všetky svaly. Záťaži sú vystavené tak nohy, ako aj brušné a chrbtové svalstvo. Do pohybu sa zapájajú aj paže, s ktorými udržiavame rovnováhu a podporujeme výskok do výšky. Hoci aj spočiatku výraznejšie neschudnete, nevešajte hlavu. Pekne si vyformujete telo a už po 15 minútach skákania si môžete byť istý, že ste urobili pre svoje zdravie perfektnú službu. Tréning na trampolíne ovplyvňuje aj hormonálnu činnosť tela, čím sa výrazne podobá intervalovým tréningom. Za mesiac pravidelného skákania dokážete posunúť svoju srdcovo-cievnu kondíciu naozaj na skvelú hranicu. Stačí, aby ste na trampolíne strávili denne 10 až 15 minút a výsledok na seba nenechá dlho čakať.

Lákajú Vás akrobatické kúsky?

Dajte im zelené. Je zjavné, že trampolína dokáže skvalitniť funkciu svalov i mozgu. Ak si trúfate na odvážnejšie premety, skúšajte ich opatrne. No práve pri ich zvládaní zrýchľujete prácu svalov a rozhodovanie mozgu. Možno si to ani neuvedomíte, ale zapájanie mozgu pri tréningu na trampolíne skutočne nastáva. Nemusíte celkom na nič myslieť, všetky problémy necháte rozplynúť, skáčete pre radosť, no Váš mozog nespí. Aj keď na takýto tréning nie je zvyknutý, zaiste mu dobre padne a Vás to posunie opäť niekam inam. Po skákaní si dávajte pozor najmä na achilovku, ktorá sa počas Vášho vystrájania na trampolíne spomalila. Ide o dočasnú zmenu, asi 20 minút po skončení tréningu by sa mala jej činnosť obnoviť. V žiadnom prípade tiež nezabúdajte na bezpečnostné predpisy, ktoré si buď prečítate pri kúpe vlastnej trampolíny, alebo Vám ich odovzdá pracovník fitness centra. Výberom správneho modelu môžete trénovať v zime i v lete. Prajeme skvelú zábavu!

Zdroj: diva.aktuality.sk/clanok/33828/ako-zlepsit-kondiciu-a-pracu-mozgu-na-trampoline/

Foto: files.najlacnejsietrampoliny.sk/200000127-d74cdd940a/252.png